یکی از امامان محله استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛

امام محله ای که مشروبخواری را در محله پایان داد

امام محله ای که مشروبخواری را در محله پایان داد
مجتبی عظیمی
0
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام رئیسی با ارتباط مؤثری که با افراد مشروبخوار محله برقرار کرد سبب شد تا این افراد تؤبه کنند و مشروبخواری در محله پایان بگیرد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام غفار رئیسی یکی از امامان محله چهار محال و بختیاری است بعد از ۱۳ سال تدریس به دعوت مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی برای تبلیغ در یکی از مناطق استان که محلی برای فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی بود دعوت شد.
حجت‌الاسلام رئیسی می‌گوید: در بدو ورود به پایگاه با فردی با چهره ای نامناسب روبه‌رو شدم که با دستی به سینه من فشار آورد و گفت به تو نیازی نداریم و به این محله نیا ، من با این استقبال در ورود دلسرد شده و تصمیم بر این شد که نروم. ولی احساس تکلیف اجازه نداد که قبول نکنم و به منطقه رفتم .
بعد از چند روز حضور در آنجا ۸ نفر که در حالت مستی بودند چاقو به دست به اتاق من آمدند و از من خواستند که از محله بروم چرا که مرا مخبر می‌دانستند.
به هر طریقی آنها را متقاعد کردم و با آنها صحبت کردم و ارتباط گرفتم و جرقه رفاقت با آن ها زده شد.

بیشتر بخوانید: امام محله مقاوم

همان فردی که در بدو ورود دست رد به سینه من زده بود برای افطار در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان من را به منزل خود دعوت کرد. موقع خروج با دو فرد که به واسطه مصرف مشروبات الکلی حالت مناسبی نداشتند روبه رو شدم ، آن دو به سمت من آمدند. از من پرسیدند به کجا می‌روم در جواب گفتم که برای عزای امیرالمؤمنین علی(ع) به مسجد می‌روم، امشب شب قدر است و شب توبه و بازگشت به سمت خدای متعال .
وقتی با پاسخ من رو به رو شدند گفتند که ما هم با تو می‌آییم و من با تعجب و اکراه قبول کردم به راه افتادم و آن دو نیز پا به پای من آمدند و در مسجد حضور یافتند و این راهی برای هدایت آن دو شد.
بعد از گذشت زمان قصد کردم برای دهه محرم مراسم دسته عزاداری برپا کنیم که همه اهالی گفتند تا بحال در اینجا مراسم برگزار نشده ، به هرحال شروع به مراسم کردیم و افرادی در این مراسم حاضر شدند و علم را برپا کردیم .
بعد باخبر شدم فردی که شب بیست و یک ماه رمضان توبه کرده بود نبض اصلی افراد مشروب خوار در منطقه بوده و با همین توبه و بازگشت او بقیه افراد نیز از این راه برگشتند و در صف اول عزای اباعبدالله حضور پیدا کردند و به برکت اهل بیت(ع) در این محله مشروب خواری جمع شد.

بیشتر بخوانید: روضه‌های نمکین و زیبایی‌های امامت در مناطق محروم

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!