امام محله ای که شغل و درآمد خود را برای تبلیغ دین در روستا رها کرد

امام محله ای که شغل و درآمد خود را برای تبلیغ دین در روستا رها کرد
مجتبی عظیمی
0
۲۰ آبان ۱۴۰۲

انجام فعالیت‌های تبلیغی در کنار شیرینی‌هایش همواره سختی‌هایی را نیز به دنبال دارد، اما با این وجود کسانی هستند که علی رغم داشتن شرایط شغلی مناسب با درآمد بالا در دیار خود، به عشق انجام کار تبلیغی شغل خود را رها می‌کنند و با فاصله گرفتن از شهر و دیارشان در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند و تمام سختی‌های تبلیغ را به جان می‌خرند و به انجام کار تبلیغی و فرهنگی روی می‌آورند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسین داوری متولد سال ۱۳۷۲، دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه و از طلبه‌های جوانی است که حدود ۱۲ سالی می‌شود که توفیق و سعادت انجام فعالیت تبلیغی نصیبش شده و پس از سال‌ها خدمت تبلیغی در شهرستان شبستر، اکنون در مسجد جامع و مسجد امام حسن عسکری(ع) محله ایزد خلیل شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی رسالت خود را پیش می‌برد و حدود ۸ ماه است که به عنوان مسئول اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان به فعالیت می‌پردازد.


او در شهرستان شبستر فعالیت رسانه‌ای گسترده ای داشت و سعی می کرد با گفتگو با علما و جانبازان و کسانیکه که در ۸ سال دفاع مقدس با رشادت های خود در جبهه های جنگ حاضر بودند ویدیوهایی را از زندگی و روایت‌های شنیدنی آنان تهیه و از طریق فعالین مجازی منتشر کند.
این روحانی تلاشگرعلاوه بر این گروهی را برای نوجوانان ایجاد کرده بود که خودشان توانایی انجام کار کارگردانی و تصویر برداری و کارهایی از این قبیل را داشتند و حاج آقا داوری اقلامی که برای ضبط فیلم لازم است را از اداره‌ کل تبلیغات اسلامی دریافت کرد تا این نوجوانان از فعالیت‌های اجتماعی، جهادی، توزیع بسته های معیشتی و… فیلم تهیه و منتشر کنند.


حجت الاسلام داوری البته در کارنامه فعالیت‌های خود کمک به اشتغالزایی بانوان را نیز ثبت کرده است؛ چراکه فرصتی را فراهم کرد تا آن‌دسته از بانوانی که توانایی انجام کار خیاطی را دارند بتوانند به اینکار بپردازند و درآمدی را برای امرار معاش خود به دست آورند.
او در این راستا با مدیر آموزش و پرورش شهرستان صحبت کرد تا در کارگاهی که می‌خواست ایجاد کند لباس فرم مدارس دوخته شود و با هیئت امنای مسجد رایزنی کرد و کسانی که خیاطی می‌کردند را دور هم جمع کرد و هیئت امنا هم ۱۰ چرخ خیاطی برای آنان فراهم کردند و این کارگاه راه اندازی شد که حالا با جابجایی حاج آقا داوری و حضور او در شهرستان ورزقان، مسئولیت کارگاه به فرمانده پایگاه مسجد واگذار شده و با رفتن او نه تنها کار کارگاه متوقف نشده، بلکه با همان قدرت قبل همچنان اینکار تداوم دارد که در این کارگاه برای تبلیغ حجاب برتر به صورت رایگان برای مردم چادر مشکی نیز دوخته می‌شود. به گفته حاج آقا داوری در این کارگاه خیاطی ۲ آقا و حدود ۷ بانو فعالیت می‌کنند.

یکی از مهمترین علل موفقیت حجت الاسلام داوری وجود همسری دغدغه مند در کنارش است که دوشادوش او برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه فرهنگی و اجتماعی تلاش می‌کند و اکنون  هم به عنوان مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی به صورت جهادی در این سمت به فعالیت می‌پردازد.
همسر این طلبه دلسوز در شهرستان شبستر هم کلاس‌های قرآن برپا می‌کرد و برای روستا مجوز تأسیس خانه قرآنی اخذ کرده بود و به صورت شبانه روزی برای ترویج فرهنگ قرآنی علی رغم دارا بودن یک فرزند کوچک تلاش می‌کرد.


حاج آقا داوری علی رغم اینکه از شرایط شغلی خوبی با درآمد بالا در شهر و دیار خودش برخوردار بود، زندگی در غربت و انجام کار تبلیغی را برگزید که در این باره بیان می‌کند: من قبلا از سوی اداره تبلیغات اسلامی مرند به عنوان ناظر ذبح شرعی در جهاد کشاورزی فعالیت داشتم و حقوق متوسطی دریافت می‌کردم، اما به دلیل علاقه شدیدم به فعالیت تبلیغی حاضر شدم با مبلغ بسیار ناچیزی به کار تبلیغی مشغول شوم و از دیار خودم به سوی مناطق دیگر کوچ کنم.
او حالا در شهرستان ورزقان کارهای فرهنگی خود را آغاز کرده و به همراه همسر طلبه‌اش هر هفته چندبار به مدارس شهرستان سرکشی می‌کنند و هر اقدام فرهنگی که از آنان ساخته باشد برای دانش آموزان و نسل امروزی انجام می‌دهند تا نقشی در تربیت نسلی مومن و انقلابی ایفا کرده باشند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!