محله اربعینی در یاسوج؛

جمع آوری ۱۰۰ میلیون تومان کمک مردمی برای اعزام زائر اولی‌ها

جمع آوری ۱۰۰ میلیون تومان کمک مردمی برای اعزام زائر اولی‌ها
نعلبندی
0
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

حاج آقا امینی اطهر در ۱۵ سفری که به عتبات داشته چنان لذت زیارت اباعبدالله(ع) بر دل و جانش رخنه کرده که در تلاش است این لذت ناب و غیر قابل وصف را به دیگران نیز بچشاند و در کربلایی کردن زائراولی‌ها نقشی ایفا کند.
او در ایام اربعین سال گذشته قریب به ۱۰۰ میلیون تومان از خیّرین برای اعزام زائر اولی‌ها به کربلا جمع‌آوری کرد که امسال نیز در چنین ایامی بنا دارد کاروانی متشکل از ۵ اتوبوس را رهسپار سرزمین عشق نماید.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام امینی اطهر نماینده طلاب یاسوج و بویر احمد و مدیر گروه فرهنگی و تبلیغی نور ولایت از سال ۷۸ وارد حوزه علمیه شد و مدتی تبلیغ در مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد را در دستور کار قرار داد.
او همچنین با به راه انداختن یک گروه جهادی فرهنگی ـ تبلیغی حدود سه سالی می‌شود که در مناطق محروم و حاشیه نشین بویر احمد به فعالیت می‌پردازد.
این طلبه فعال ذیل گروه تبلیغی نور ولایت، هیئتی را نیز با همین نام تشکیل داده است. هیئت نور ولایت دارای ۱۰ کمیسیون است که یکی از این کمیسیون‌ها مربوط به مسائل آموزشی است و حدود ۱۰۰ مربی قرآن و قریب به هزار قرآن آموز در رشته‌های مختلف روخوانی و روانخوانی، قصه گویی، حفظ، تفسیر، ترجمه، مفاهیم و تجوید به فعالیت می‌پردازند.
بخش پژوهشی این هیئت نیز کارهای برگزاری مسابقات، پایان نامه، یادداشت نویسی و دیگر کارهای علمی و پژوهشی را انجام می‌دهد.
کمیسیون رسانه و فضای مجازی نیز به انجام کارهای رسانه‌ای می‌پردازد و در فضای مجازی به تولید محتوا پاسخ به شبهات و از این قبیل کارها می‌پردازد.
کمیسیون اخلاق و تربیت نیز که از دیگر کمیسیون‌های این هیئت است در زمینه اخلاق و تربیت اعضای هیئت و زیر مجموعه‌ها کار انجام می‌دهد و نشست‌هایی با موضوعات اخلاقی و تربیتی برگزار می‌کند که حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نوجوان با یاد حاج قاسم ذیل این کمیسیون به فعالیت می‌پردازند.
هیئت نور ولایت همچنین ۵۰ طلبه خواهر و برادر را به کار گرفته که به انجام کارهای تبلیغی و جهادی مشغول هستند.
کمیسیون سیاسی و اجتماعی هیئت نیز کارهایی را برای انتخابات ۱۴۰۲ شروع کرد و در این راستا به فعالیت می‌پردازد.
حجت الاسلام امینی اطهر می‌گوید: اکنون در تهران و در محله ارامنه و در نقاطی که آسیب‌های اجتماعی از جمله کشف حجاب در آن وجود دارد به انجام تبلیغ مشغول هستیم.


طرح تحول قرآنی و طرح تربیتی نوجوانان از مهمترین اقدامات آن‌ها می‌باشد و امید دارند با این طرح بتوانند در رقم خوردن آینده درخشان این نوجوانان نقشی ایفا کنند.
حجت الاسلام امینی اطهر که خود تاکنون حدود ۱۵ سفر به کربلا، ۱سفر به سوریه و ۱سفر به مکه مکرمه را تجربه کرده و مدتی نیز با به راه انداختن کاروان در کربلایی شدن افراد نقش مؤثری را ایفا می‌کرده است، در اربعین سال گذشته قریب به ۱۰۰ میلیون تومان از خیّرین برای اعزام زائر اولی‌ها جمع‌آوری کرد.
او امسال نیز بنا دارد این‌کار را انجام دهد و در این راستا کاروانی متشکل از ۵ اتوبوس را تشکیل داده تا بتواند در کربلایی کردن تعداد بیشتری از مردم نقشی ایفا کند.
برپایی موکب و انجام کار تبلیغی از دیگر اقدامات آنان برای ایام اربعین است که در این باره می‌گوید: طلبه‌هایی هستند که به همراه کاروان‌های دیگر به غیر از کاروان خودمان رهسپار کربلا می‌کنیم تا کار تبلیغی انجام دهند که به نظرم مهم‌ترین رکن برنامه‌‌های اربعین، کار تبلیغی و حضور طلاب ملبس است که خود می‌تواند نقشه‌های دشمن را نقش برآب کند.
او همچنین به فعالیت‌های موکب خود در ایران اشاره و عنوان می‌کند: موکب نور ولایت بیشتر در زمینه اطعام و توزیع شربت و آب فعالیت دارد و در ایام اربعین حسینی حدود یک هفته تا ۱۰ روز برپا می‌شود.
این طلبه فعال در ایام محرم امسال، ۱۳ شب برنامه ویژه نوجوانان به اسم مجموعه قاسم‌ها را برگزار کرد و همچنین هرشب برنامه پرده خوانی و تعزیه خوانی در هیئت آنان برپا بود و سخنرانی، سینه زنی و عزاداری و بیان معارف نیز از کارهای روتین این ایام آنان بوده است که هرشب حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای اجرا و پذیرایی این برنامه‌ها هزینه می‌شد؛ اعتبارات آن از محل بانیان عراقی فراهم می‌شد و هرشب قریب  به ۵۰۰ تا هزار پرس غذا توسط این هیئت میان عزاداران حسینی توزیع می‌شد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!