مدیرعامل بنیاد هدایت:

ما در گام اول تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی هستیم/ به دنبال حل مسائل جدی در حوزه مسجد باشیم

ما در گام اول تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی هستیم/ به دنبال حل مسائل جدی در حوزه مسجد باشیم
مجتبی عظیمی
0
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام والمسلمین میرمحمدیان با بیان اینکه باید به دنبال حل مسائل جدی در حوزه مسجد باشیم، گفت: گام اول در حوزه قرآنی مساجد این است که مساجد به پایگاه‌های قرآنی تبدیل شوند تا در گام دوم، افزوده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام والمسلمین «سیدناصر میرمحمدیان» با بیان اینکه آنچه مقام معظم رهبری برای تبدیل شدن مساجد به پایگاه های قرآنی فرموده اند، موضوعی است که ما همچنان در تحقق گام اول آن دچار مشکل هستیم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مساجد که پایگاه های قرآنی هستند باید با همدیگر مراوده داشته باشند و برای جوانان جذابیت در حوزه قرآنی ایجاد کنند؛ این گام دوم است. گام اول این است که مساجد به پایگاه های قرآنی تبدیل شوند تا در گام دوم افزوده های خود را به اشتراک بگذارند.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: متاسفانه ما با مسایل بسیاری این کار را کرده ایم. برای نمونه با خود گفته ایم که کاری برای قرآن در فضای مسجد انجام دهیم اما از سوی دیگر با این موضوع روبرو هستیم که در مسجد با چه کسی طرف هستیم؛ امام جماعت یا هیئت امنا؛ برای حل این مشکل، موسسه قرآنی راه انداخته ایم و به این ترتیب، موسساتی که خیلی از آنها خارج از فضای مسجد برای خود جا و مکان پیدا کرده اند، از مسجد دور شده اند.

وی اضافه کرد: ما در حقیقت با سیاستگذاری نامناسب خود زمینه تاسیس و حمایت از موسسات قرآنی را فراهم کرده ایم و روز به روز فاصله این موسسات با مساجد بیشتر شده است. متاسفانه بقیه کارکردهای مساجد نیز به همین شکل شده است. باید به دنبال حل مسائل جدی در حوزه مسجد باشیم.

حجت الاسلام میرمحمدیان تاکید کرد: الان اگر کسی با خود بگوید می خواهم به مسجد پول بدهم تا کار قرآنی کند، باید به چه کسی پول بدهد؟ بنابراین بهتر است یک موسسه قرآنی دیگری درست کند؛ به این صورت از اصل موضوع فاصله گرفته ایم به طوری که مساجد اساسا قرآنی نیستند تا (طبق فرمایش مقام معظم رهبری) فعالیت های قرآنی مساجد با یکدیگر به اشتراک گذاشته شود. به عبارتی دیگر ما در گام اول هنوز درست عمل نکرده ایم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!