قائم‌مقام معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات خبر داد؛

هماهنگی کامل امام محلات و بسیجیان برای رفع مشکلات مردم

هماهنگی کامل امام محلات و بسیجیان برای رفع مشکلات مردم
پورفلاح
0
۰۳ آذر ۱۳۹۹

 قائم‌مقام معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی، با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: بسیج مفهومی والا است که تبلور آن‌هم در ایران و هم در کلیه کشورهایی که در محور مقاومت هستند منشأ برکات فراوانی بوده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان، با بیان این‌که ایثار، اخلاص و فداکاری جان‌مایه‌های اصلی بسیج است، در ادامه افزود: بسیج فقط یک سازمان نیست و تفکر بسیجی روییده از اسلام ناب است و جان‌مایه آن این است که باید در هنگام خطر با اخلاص، ایثار کنیم.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان با اشاره به شاخصه‌های بسیجی اظهار داشت:  بسیجی کسی است که شانه خود را زیر بار مسئولیت قرار می‌دهد و نسبت به اطراف خود احساس مسئولیت دارد، این احساس مسئولیت در افراد بسیار مهم و حساس است و کامل کننده حلقه‌ مفقوده‌ای است که به آن نیاز داریم تا به کمک آن از بسیاری از بن‌بست‌ها رد شویم.

وی ادامه داد: این روحیه بسیجی در مساجد و در بین امامان محلات و مساجد ما سبب شد، با وجود تعطیلی نمازهای جماعت به دلیل شیوع کرونا،‌ مساجد تعطیل نشود و کارکردهای مساجد بیشتر و بهتر از گذشته نشان داده شود.

قائم‌مقام معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: مسجد فقط نمازخانه نیست و امام فقط پیش‌نماز نیست، بلکه مسجد سنگر است و باید کلیه فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف در مسجد مدیریت شود و منشأ خیرات و برکات باشد و حتی بتواند کلیه شئون حکمرانی را در محلات به خوبی پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین دیدار مقام معظم رهبری با اعضای ستاد کرونا داشتند، تأکید کردندکه آموزش سلامت را باید محله محور پیش ببریم، امامان ما با تمام قوا به میدان آمدند و تلاش کردند ظرفیت‌های محله را فعال کنند و به کار وسیعی دست زدند و تمام حوزه‌ها از سلامت تا امنیت را که مدتی بود در مساجد کم‌فروغ شده بود با استفاده از ظرفیت بالای مساجد به کار گرفته و به سطح خوبی رساندند.

وی ادامه داد: این حرکت زاییده تفکر بسیجی در کشور ما است، این تفکر بن‌بستی ندارد و بر اساس احساس مسئولیت و روحیه ایثار و فداکاری است، این روحیه در هر مشکلی با همراه کردن مردم و به صحنه آوردن آن‌ها کار را پیش می‌برد از ابتدای انقلاب در هرجایی که مردم را به صحنه فراخوانده‌ایم کارها به خوبی پیش رفته است و هرگاه از این سرمایه عظیم مردمی غفلت کرده‌ایم کارها دچار مشکل شدند و به هدف مدنظر خود نرسیدیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به هماهنگی کامل امام محلات و پایگاه‌های مقاومت بسیج تصریح کرد: شبکه بزرگی از سازمان بسیج به نام پایگاه مقاومت در محلات وجود دارد،  با توجه به تجارب فراوانی که از ابتدای انقلاب به دست آمد، پایگاه‌های بسیج جزو مسجد شده و در دل مسجد فعالیت می‌کنند.

وی در پایان گفت: تأکید فرماندهان نیز بر این بوده است که محکم‌ترین، قوی‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین بازوی مساجد پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند که با هماهنگی و محوریت امام و هماهنگی و همدلی با سایر نیروهای فرهنگی و فعال در مساجد کارهای بزرگ را پیش ببرند و مسائل و مشکلات و گرفتاری‌های محلات را حل کنند.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!