مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویر احمد:

تمام فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی حول محور مسجد اجرا شود

تمام فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی حول محور مسجد اجرا شود
پورفلاح
0
۲۱ دی ۱۳۹۹

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به وظایف امام در مسجد و محله گفت: امام مسجد که دلسوزترین فرد نسبت به جامعه خود است نباید مسجد را رها کند و باید تمام فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی،‌آموزشی و … را حول محور مسجد قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ نشست مدیران تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چرام برگزار شد.

بر اساس این گزارش،‌ حجت‌الاسلام سیدرضا افتخاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه مسجد گفت: پایگاهی که پیامبر اعظم(ص)، اهل‌بیت(ع) و قرآن برای خدمت به بشریت و جامعه به ما معرفی کرده‌اند مسجد است.

وی در ادامه افزود: در دنیا این‌گونه است که افراد برای رسیدن به اهداف خود برنامه‌ریزی می‌کنند، طراحی راهبردی و ساختار تعریف می‌کنند و با آزمون و خطا جلو می‌روند تا به این برسند که آیا این کار درست بوده یا خیر و بر همین اساس ادامه مسیر خود برای رسیدن به هدف را ترسیم می‌کنند.

حجت‌الاسلام افتخاری اظهار کرد: خداوند متعال هدف بشریت را رسیدن به تعالی قرار داده است و راه رسیدن به تعالی را در مسجد قرار داده است،‌ مسجدی که یک امام در آن استقرار دارد و مردم را امامت می‌کند.

وی با تأکید بر موفقیت‌آمیز بودن گفتمان امام و امت خاطرنشان کرد: گفتمان امامت در زمان پیامبر(ص)‌ و انبیای پیشین اجرا شده و نتیجه آن موفقیت‌آمیز بوده است، اگر مردم به یک امام اعتماد کنند و به پای کار او بیایند بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های مردم حل می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فعالیت در مسجد برای ما بسیار ضروری است؛ نباید درب مساجد بسته شود و فعالیت‌های مسجد تعطیل شود، زیرا مسجد نقطه امید مردم است.

وی در پایان با اشاره به وظایف امام در مسجد و محله، گفت: امام مسجد که دلسوزترین فرد نسبت به جامعه خود است نباید مسجد را رها کند و باید تمام فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی،‌آموزشی و … را حول محور مسجد قرار دهد.

 در بخشی از این نشست مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها به ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود در عملیات شهید سلیمانی پرداختند و نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود درباره اجرای گفتمان امام محله را مطرح کردند.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!