مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان تاکید کرد:

ضرورت توجه به موضوع امام محله و کیفیت بخشی به فعالیت‌های مساجد

ضرورت توجه به موضوع امام محله و کیفیت بخشی به فعالیت‌های مساجد
پورفلاح
0
۰۵ دی ۱۳۹۹

حجت‌الاسلام نبی زاده با اشاره به ضرورت توجه به موضوع امام محله و کیفیت بخشی به فعالیت‌های مساجد گفت: در خوزستان رونق کیفی مساجد در اولویت قرار دارد و باید تمام تلاش خود را در محقق کردن این مهم به‌کار گیریم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ «حجت‌الاسلام محمدمهدی نبی زاده» شامگاه (پنجشنبه ۴ دی) در جلسه پایانی نشست فصلی مدیران ادارات و نمایندگی‌های تبلیغات اسلامی خوزستان، به ضرورت توجه به موضوع امام محله و کیفیت بخشی به فعالیت‌های مساجد پرداخت و اظهار کرد: ما در استان خوزستان رونق کیفی مساجد را در اولویت قرار داده‌ایم و باید تمام تلاش خود را در محقق کردن این مهم به کار گیریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: همانطور که در صحبت‌های قبلی هم متذکر شدیم باید بتوانیم در مسئله توجه به مساجد و فعالیت‌های بانوان در شهرها و شهرستان های استان، مرزهای فرهنگی را جابه‌جا کرده و تحول آفرین باشیم.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود راهیاری مساجد جدی گرفته شود و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی با حضور در مساجد و ورود در بحث امام محله، زمینه ای فراهم شود تا بهره‌وری مناسب و با کیفیتی از مساجد انجام شود.

«حجت‌الاسلام احسان فردآقایی» نیز در خصوص پیگیری مسئله بانوان در شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در حوزه راهبری فرهنگی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های عملیاتی مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان پیگیری تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته و اقدام جدی نسبت به فعال کردن این مجمع در شهرستان هایی مختلف استان بوده که از ابتدای امسال مورد تاکید و در دستور کار قرار گرفته است.

معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به تشکیل این مجمع در اکثر شهرستان های استان ابراز کرد: ظرفیت بانوان، ظرفیت بسیار زیادی است که ضمن مغتنم شمردن این فرصت باید تلاش کنیم هسته اولیه‌ای شکل بگیرد و علاوه بر شبکه سازی، برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی نیز تعریف شود.

وی ضمن تأکید بر توجه ویژه نسبت به موضوع خواهران در نقاط مختلف استان بیان کرد: ما در حال حاضر ۲۷ رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال دینی و فرهنگی در ۲۷ شهرستان داریم که در گام دوم باید به دنبال طراحی یک دوره تخصصی با موضوع کارسازی و شبکه سازی برای این مجمع باشیم که جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر از بانوان در سراسر استان را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: بنا داریم تا پایان امسال کارگاه‌های آموزشی منطقه‌ای برای اعضای جمعیت بانوان فرهیخته برگزار شود که پس از طی این دوره، در افق بعدی، برنامه‌ها و طرح‌های مورد نظر به ایشان سپرده خواهد شد.

حجت‌الاسلام فردآقایی در پایان یادآور شد: ضرورت دارد در هر شهر یا شهرستانی، نظام مسائل حوزه بانوان آن شهرستان شناسایی شوند و با مدیریت فرهنگی بتوانید نسبت به مرتفع کردن آن و رفع موانع فرهنگی و اجتماعی منطقه خود اقدام کنید.

منبع: خبرگزاری شبستان

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!