مدیر مدرسه علمیه امام کاظم(ع) شادگان:

گفتمان امام محله، حلقه مفقوده تبلیغ دینی است

گفتمان امام محله، حلقه مفقوده تبلیغ دینی است
پورفلاح
0
۲۵ بهمن ۱۳۹۹

مدیر مدرسه علمیه امام کاظم(ع) شادگان گفت: گفتمان امام محله حلقه مفقوده تبلیغ دینی است و ضروری است که مبلغان و روحانیان بر اساس این گفتمان فعالیت کنند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام محمد فرامرزی، مدیر مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) شادگان، گفت: گفتمان امام محله حلقه مفقوده تبلیغ دینی است و ضروری است که مبلغان و روحانیان بر اساس این گفتمان فعالیت کنند.
وی در ادامه افزود: امام محله‌ها بر اساس این گفتمان به اهداف عالیه و کارکردی که از روحانیت در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و مذهبی مورد انتظار است،‌ می‌رسند.
حجت‌الاسلام فرامرزی اظهار کرد: امام محله و روستا باید در بین مردم زندگی کند و صرفاً نباید به ارائه احکام شرعی و مسائل اعتقادی اکتفا کند، بلکه باید برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم تلاش کند.
وی ادامه داد: وقتی طلبه‌ای در محله‌ای زندگی می‌کند و مردم می‌بینند که این طلبه به زراعت و کشاورزی می‌پردازد، زکات می‌دهد، و مسائل شرعی را رعایت می‌کند،‌ بهترین راهنما و الگو برای مردم است.
مدیر مدرسه علمیه امام کاظم(ع) شادگان ابراز کرد: ما سعی کرده‌ایم جلسه ثابت هفتگی با طلاب داشته باشیم و از این طریق به دغدغه‌ها و مسائل طلاب رسیدگی کنیم و گفتمان امام محله را نیز نهادینه کنیم، تا این گفتمان محدود به دفاتر نشود.
وی با اشاره به‌ضرورت شبکه‌سازی امامان محله و روستا ادامه داد: یکی از خروجی‌های این جلسه شبکه شدن مجموعه امامان محله و روستا است، امام محله‌ها وقتی می‌بینند مرجعی برای طرح دغدغه‌ها و مشکلات وجود دارد برای طرح مسائل انگیزه پیدا می‌کنند.
حجت‌الاسلام فرامرزی یادآور شد: ۲۲ نفر در قالب گفتمان امام محله در شهرستان شادگان پذیرش و جذب شده‌اند، در حال رایزنی هستیم تا طلاب توانمند دیگر را به این گفتمان جذب کنیم.
وی ادامه داد: ظرفیت موجود شهرستان ۶۰ منطقه و ۶۰ مسجد است با توجه به جمعیت ۱۸۰ هزارنفری شهرستان و پراکندگی مردم در روستاها، اعزام امام محله و روستا کاری سخت و دشوار است.
مدیر مدرسه علمیه امام کاظم(ع) شادگان تصریح کرد: مدیران مدارس علمیه تنها به بحث آموزش و تهذیب اکتفا نکنند و به بحث تبلیغ نیز اهمیت بدهند و طلاب را برای تبلیغ در مناطق آموزش دهند و به مناطق اعزام کنند.
وی در پایان گفت: مدرسه‌هایی که توانسته‌اند طلاب خود را آموزش بدهند، به مناطق بفرستند و مفید فایده باشند عموماً اثربخش‌تر از مدرسه‌های درون‌گرا هستند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری حوزه

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!