مدیرعامل بنیاد هدایت خبر داد؛

افزایش چشمگیر مشارکت مردمی در اموری که به مساجد واگذار می‌شود

افزایش چشمگیر مشارکت مردمی در اموری که به مساجد واگذار می‌شود
رضا رفیعی‌مهر
0
۰۶ آذر ۱۴۰۰

قائم مقام معاونت فرهنگی و مدیرعامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های حمایتی نظیر کمیته امداد بخشی از وظایف خود را با موضوع مساجد به مردم واگذار کردند، گفت: این اتفاق، افزایش ۲۰ برابری مشارکت مردم را به دنبال داشته است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان، قائم مقام معاونت فرهنگی و مدیرعامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در جمع رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان یزد با اشاره به اینکه مشارکت مردم در مساجد افزایش یافته است، اظهار داشت: دستگاه‌های حمایتی نظیر کمیته امداد بخشی از وظایف خود را با موضوع مساجد به مردم واگذار کردند که این اتفاق، افزایش ۲۰ برابری مشارکت مردم را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه آموزش در سطح مساجد را در سطوح مختلف از سطح مسجد تا نرم افزاری دنبال می‌کنیم، افزود: در حال حاضر ۸۰ هزار محله در کشور وجود دارند که این طرح در آن قابلیت اجرا دارد اما در حال حاضر، طرح امام محله در ۵ هزار مسجد کشور اجرایی می‌شود.

میرمحمدیان ادامه داد: برای تحقق طرح‌های برنامه‌ریزی شده، در گام نخست باید مسجد را ارتقا دهیم و کسی که می‌خواهد امام محله شود، ابتدا باید اندیشه او ارتقاء پیدا کند بنابراین باید ذهن طلبه اغنا و سپس انگیزه در او تقویت شود.

قائم مقام معاونت فرهنگی و مدیرعامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: ارتقاء مهارت نیز در گام بعدی باید برای امام محله اتفاق بیفتد و امام محله باید در زمینه‌های پشتیبانی تخصصی، رفع موانع، مدیریت و بازخورد فعالیت‌ها غنی شود تا به مرحله استقلال برسد همچنین امام محله باید مستقل شود تا همه نیازهای خود و محله اش را تأمین کند و در مراحل بعد دایره حمایت خود را گسترش دهد.

وی بر لزوم استفاده راهیاران از ابزار مشاوره، محتوا، آموزش، محصولات، تعاملات، بازدید، مباحثه، هویت بخشی تاکید کرد و گفت: طلبه بیش از هر چیز نیاز به اعتبار و هویت بخشی دارد و این اتفاق باید در محلات رخ دهد تا امام محله بتواند برنامه پیش بینی شده را اجرا کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:

سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!