از تقدیر مسئول دفتر رهبر انقلاب گرفته تا اتفاق نظر علمای شاخص کشوری پیرامون نقش مؤثر نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در جهاد تبیین

از تقدیر مسئول دفتر رهبر انقلاب گرفته تا اتفاق نظر علمای شاخص کشوری پیرامون نقش مؤثر نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در جهاد تبیین
بنیاد هدایت
0
۰۲ دی ۱۴۰۱

اتفاق نظر هیئت‌امنای بنیاد هدایت پیرامون نقش مؤثر نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در جهاد تبیین، بازدید شبکه امامان محله کشور از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، تقدیر مسئول دفتر رهبر انقلاب در قم از عوامل نمایشگاه مسجد جامعه پرداز و از بصره تا قم برای حضور در نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز، از جمله عناوین خبری پیرامون نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در ماه گذشته می باشد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در پایان آخرین ماه پاییز، شاهد حضور علما، فضلا، مسئولان عالی‌رتبه کشوری، شخصیت‌ها و گروه‌های علمی-فرهنگی از سراسر ایران اسلامی بود.نیم‌نگاهی کوتاه به مهم‌ترین رویدادهای نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در ماهی که گذشت؛

از هیئت‌امنای بنیاد هدایت شامل حجج‌اسلام و المسلمین پناهیان، عالی، ماندگاری، برادران، حسینی و میرباقری گرفته، تا برخی از اعضای هیئت دولت و مشاورین رئیس‌جمهور و البته بعضی از گروه‌های علمی همچون حسینیه اندیشه هنر و همچنین شبکه امامان محله کشوری و…

در این گذر کوتاه خبری، برآن هستیم تا روایتی کوتاه از این مجموعه بازدیدها و نشست‌های تخصصی داشته باشیم.

اتفاق نظر هیئت‌امنای بنیاد هدایت پیرامون نقش مؤثر نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در جهاد تبیین

حجج‌اسلام و المسلمین پناهیان، عالی، ماندگاری، برادران، حسینی و میرباقری، در بازدیدهای مشترک و جداگانه‌ای که از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز داشتند، همگی به این مسئله که «نمایشگاه مسجد جامعه پرداز توانسته با استفاده از ظرفیت‌های هنری و علمی، در تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب موفق باشد» اتفاق نظر داشته و تصریح کردند: لازم است که طلاب، روحانیون و پژوهشگران حوزوی، چند بار از این نمایشگاه بازدید کند تا به مفاهیم، گفتمان و محتوای آن جهت پیاده‌سازی آنها در روند کاری خود، مسلط شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان؛ نقش مؤثر “نمایشگاه مسجد جامعه پرداز” در ترسیم نقشه راه امامان جماعت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالی؛ نمایشگاه مسجد جامعه پرداز یک منبع دقیق و کامل برای پژوهشگران حوزوی است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری؛ مشاهده نمایشگاه مسجد جامعه پرداز برای دغدغه‌مندان کارِ مسجدی، یک اولویت مهم است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین برادران؛ “نمایشگاه مسجد جامعه پرداز” هدفی راهبردی برای رسیدن به “تمدن نوین اسلامی” است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی اراکی؛ “نمایشگاه مسجد جامعه پرداز” در مسیر تمدن‌سازی گام برداشته است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری؛ حصول اهداف “نمایشگاه مسجد جامعه پرداز” نیازمند همراهی علما و روحانیت است
* تشریح گفتمان “مسجد جامعه پرداز” برای اعضای حسینیه اندیشه

اعضای حسینیه اندیشه قم، در راستای آشنایی با سیر محتوایی و گفتمان بنیاد هدایت، از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، بازدید کردند.

در این بازدید حجت‌الاسلام مزینانی، مسئول راویان نمایشگاه، ضمن تشریح غرفه‌های مختلف و گفتمان این نمایشگاه، خواستار همفکری و تبادل نظر علما، فضلا و صاحب‌نظران حوزوی برای تکمیل و به‌روزرسانی محتوای «سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز» شد.

در ادامه حجت‌الاسلام صدوق، سرپرست حسینیه اندیشه، گفت: آغاز حرکت در محلات از سلول خانواده حول محور مساجد یک ضرورت است که باید به آن پرداخته شود و بحمدالله هم اکنون شاهد آن هستیم که «نمایشگاه مسجد جامعه پرداز» در این مسیر گام برداشته است.

بازدید جمعی از مسئولین شهرستان نجف‌آباد از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

جمعی از مسئولین شهرستان نجف‌آباد با حضور در مسجد مقدس جمکران از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کرده و خواستار برپایی این نمایشگاه در استان اصفهان شدند.

امام جمعه یزدانشهر: نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در مسیر جهاد تبیین است
شهردار نجف‌آباد مطرح کرد؛ نقش تأثیرگذار نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در خنثی‌سازی دسیسه‌های دشمنان
درخواست عضو شورای شهر نجف‌آباد برای برپایی نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در اصفهان
فرماندار ویژه نجف‌آباد: نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در سطح جامعه تحول‌آفرین است
بازدید شبکه امامان محله کشور از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

بیش از ۳۰۰ نفر از امامان محله برگزیده کشوری، پس از شرکت در نشست ملی جهاد تبیین با حضور در مسجد مقدس جمکران، از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، بازدید کردند.

در این بازدیدها که با حضور امامان موفق کشوری برگزار شد، ضمن روایت مبانی نمایشگاه، دوره‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی نیز در همین راستا برگزار شده است.

حضور مشاور رئیس‌جمهور در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌ابوالقاسمی، مشاور رئیس‌جمهور در امور حوزه و روحانیت در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز حضور پیدا کرده و در نشستی با مسئولین بنیاد هدایت، خواستار تقویت گفتمان‌ این نمایشگاه و همچنین ترویج آن در سطح کلان کشوری و نخبگانی شد.

تقدیر مسئول دفتر رهبر انقلاب در قم از عوامل نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

آیت‌الله محمود محمدی عراقی، مسئول دفتر رهبر انقلاب در قم، در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز که در مسجد مقدس جمکران برپا شده است، ضمن قدردانی از عوامل راه‌اندازی این نمایشگاه گفت: شما به امر رهبرتان در گام دوم انقلاب لبیک گفتید و من از جانب حضرت آقا از کار شما تشکر می‌کنم.

ردپای اربعینی‌های کشور در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

یکی دیگر از شخصیت‌ها و گروه‌هایی که در آبان‌ماه سال جاری از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کردند، مسئولین کمیته فرهنگی اربعین کشور بود.

در این بازدید حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد ملی اربعین، اظهار داشت: این نمایشگاه فرصتی برای مرور تاریخ تمدنی و سلطه است.

وی با بیان اینکه ایده‌پردازی خوبی برای این نمایشگاه انجام شده است، مطرح کرد: پیوستگی مطالب نمایشگاه به یکدیگر و بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در نمایشگاه جزو نقاط قوت این حرکت است.

از بصره تا قم برای حضور در نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز

تعدادی از طلاب و فعالان فرهنگی استان بصره عراق، ضمن حضور در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، با سیر محتوایی و گفتمان تمدنی این نمایشگاه آشنا شدند.

شیخ صالح نجفی، یکی از فعالین فرهنگی عراق، با اشاره به اینکه نمایشگاه مسجد جامعه پرداز یک مجموعه عالی، کامل و جامع بود، اظهار کرد: پس از چندین سال فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، بازدید از این نمایشگاه برایم جذابیتی وصف‌ناشدنی داشت و به‌نوعی خستگی این چندساله کار فرهنگی را از تنم خارج کرد.

بازدید جمعی از مسئولین آموزش‌وپرورش استان قم از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

جمعی از مسئولین آموزش‌وپرورش استان قم با حضور در مسجد مقدس جمکران از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم: به تصویر کشیدن شیوه نوین حکمرانی با محوریت مسجد
کارشناس اداره قرآن، عترت و نماز ناحیه ۲ آموزش‌وپرورش استان قم؛ بیان تاریخ دقیق تشیع در کنار تبیین خط‌مشی علما

حضور قائم‌مقام وزیر کشور و رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در آخرین روزهای آبان‌ماه، میزبان علیرضا احمدی، قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و حسین صابری، رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم بود.

میهمانان در این بازدید، با تأکید بر اینکه نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، از یک منظومه فکری منسجم برآمده است، تصریح کردند؛ کار علمی و هنری بسیار قوی در نمایشگاه صورت‌گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.

قائم‌مقام وزیر کشور؛ دغدغه مسجد محوری بنیاد هدایت ستودنی است.
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم؛ مساجد باید محور مدیریت اتفاقات فرهنگی و اجتماعی باشند.

اولین اردوی محتوایی “مجمع نویسندگان حوزوی” در قالب بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

کانون فرهنگی تبلیغی مداد الفضلاء، به‌منظور بازدید از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز و برگزاری سیزدهمین محفل یادداشت خوانی طلاب خواهر و برادر، در محل این نمایشگاه حضور پیدا کردند. در حاشیه این بازدید، اعضای کانون فرهنگی تبلیغی مداد الفضلاء، ضمن بهره‌مندی از روایت نمایشگاه، به بیان تجربیات نویسندگی خود پرداختند.

تقدیر معاون فرهنگی جمکران از ابتکار عمل نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، در حاشیه بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، با اشاره به ضرورت توجه به مسجد به‌عنوان محور و کانون گفتمان‌سازی محله، یادآور شد: مساجد با محوریت امام جماعت می‌توانند به نفع مردم، مسیر اشتباه گذشته را اصلاح‌کرده و با پیاده‌سازی فرامین اسلامی نقش مهمی در تمدن‌سازی ایفا کنند و در این راستا، از ابتکار عمل نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، تقدیر و تشکر می‌کنم.

نظرات برخی از اعضای سازمان داوری هدایت پیرامون نمایشگاه مسجد جامعه پرداز؛ از الگویی مناسب برای تحقق جامعه ولایی تا تأثیرگذاری برای تغییر نگرش‌ها

اعضای سازمان داوری هدایت که از سراسر کشور به‌منظور شرکت در همایشی دوروزه به قم آمده بودند؛ از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز واقع در مسجد مقدس جمکران، بازدید کردند.

حجت‌الاسلام سید ایوب میرافضلی از شهرستان فریدن اصفهان: این نمایشگاه یک الگوی مناسب برای تحقق جامعه ولایی است که سال‌ها دغدغه آن در ذهن علما و بزرگان بوده است.
حجت‌الاسلام علی ابیلی از استان قزوین: اتصال اتفاقات تاریخ به انقلاب اسلامی نقطه قوت این نمایشگاه است.
حجت‌الاسلام وامری امام جمعه شهرستان دلگان: این نمایشگاه مسائل بسیار مهمی را با کلام زیبا و اثرگذار به مخاطبین خود ارائه می‌کند. از تمام مجموعه بنیاد هدایت که زحمت برپایی نمایشگاه مسجد جامعه پرداز را کشیده‌اند، تقدیر و تشکر دارم.
حجت‌الاسلام مهدی طاهری نیا از استان کرمانشاه: نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نکات جدید و مفیدی برای ارائه به مخاطبین خود دارد و می‌تواند تأثیر بسیاری در تغییر نگرش‌ها داشته باشد.
بازدید “اعضای مجمع جبهه مردمی فعالان جمعیت” از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

اعضای مجمع جبهه مردمی فعالان جمعیت از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کردند. این بازدید با حضور حجت‌الاسلام رسول ساکی، دبیر مجمع جبهه مردمی فعالان جمعیت و حجت‌الاسلام مسلم منفرد، کارشناس و پژوهشگر حوزه جمعیت و فرزندآوری و معاون راهبردی مجمع ملی فعالان جمعیت برگزار شد.

  • حجت‌الاسلام رسول ساکی: مساجد می‌توانند محور ارائه خدمات به خانواده‌ها باشند. در صورت تحقق این امر، بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد و می‌توانیم از این طریق حکمرانی مردمی را پیاده کنیم.
  • حجت‌الاسلام مسلم منفرد، معاون راهبردی مجمع ملی فعالان جمعیت: راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی، باید سبک زندگی اسلامی که بارها در حوزه گفتمان امامین انقلاب به آن تأکید شده است، در دستور کار قرار گیرد.

بازدید جمعی از مداحان استان قم از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز

در آخرین روز فصل پاییز، برخی از اعضای شورای هیئات مذهبی قم به همراه جمعی از مداحان استان قم از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کردند.
در این بازدید، حاج عباس حیدر زاده، پیاده‌سازی گفتمان نمایشگاه مسجد جامعه پرداز را تضمین‌کننده بقای جمهوری اسلامی و نظام اسلامی دانست.

همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین واضحی آشتیانی، عضو هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج مداحان، با بیان اینکه در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، نقش عالم مسجد، نمازگزاران و افراد مرتبط با مسجد، به‌خوبی تشریح شده است، گفت: طراحی نمایشگاه بسیار کامل بوده و جا دارد همه دغدغه‌مندان عرصه مسجدی از این نمایشگاه بازدید کنند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، با توجه به نظرات و سخنان علما، فضلا و مسئولینی که از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، بازدید کردند، درمی‌یابیم که این نمایشگاه می‌تواند نگاه هر طلبه و دغدغه‌مندی را به مسجد جامعه پرداز و تمدن‌ساز، تغییر داده و آنها را به فضای ذهنی رهبر انقلاب که در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شده است، بیش‌ازپیش، نزدیک کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:

وبسایت منار

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!