مدیرعامل بنیاد هدایت مطرح کرد؛

امامان محله؛ رسولان جهاد تبیین

امامان محله؛ رسولان جهاد تبیین
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

حجت الاسلام میرمحمدیان گفت: جهاد تبیین مصداق قیام به قسط است و این قیام نیازمند رسولانی است که همان امامان محله هستند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، نشست مجازی راهیاران منطقه ای و استانی بنیاد هدایت عصر امروز با حضور حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت برگزار شد.
در این نشست مدیرعامل بنیاد هدایت دستور عینی و فوری رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهاد تبیین را یادآور شد و گفت: این دستور نشان می دهد که در موقعیت خاصی هستیم و برای این منظور علاوه بر جنبه مدیریتی، جنبه محتوایی خود را باید ارتقاء دهیم و مطالعات گسترده تری داشته باشیم. باید طوری عمل کنیم که قبل از دستور رهبر انقلاب مسائل را بشناسیم.
وی افزود: رهبری با بیان های مختلف نظیر جنگ روایت ها موضوع جهاد تبیین را مورد تأکید قرار داده اند. امروز رسانه نفوذ زیادی بر روی اذهان مردم دارد و این نفوذ را در مقایسه ماجرای انفجار پیشاور و جنگ اوکراین و عکس العمل متفاوت مردم به این دو اتفاق می بینیم.
حجت الاسلام میرمحمدیان عنوان کرد: چند اتفاق باید در جهاد تببین اتفاق بیفتد. اول اینکه باید داشته های خود را بشناسیم و برخی از این داشته ها با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست مانند داشته های ایمانی که همین دین ما است که برای دنیا و آخرت ما برنامه دارد و داشته های انسانی مانند خانواده. هرچه دنیای ما مدرن تر می شود این داشته های انسانی نیز کمرنگ تر می شود.
مدیرعامل بنیاد هدایت خاطرنشان کرد: ارتباطات اجتماعی یکی دیگر از این داشته ها است. یکی دیگر از این داشته ها امام است و نمود این امامت را در همین سال های گذشته دیدیم. در شرایطی که اوضاع کشورهایی نظیر سوریه و تونس و دیگر کشورها با بحران روبرو شدند؛ امام ما کشور را به سلامت از طوفان گذراند.
وی ادامه داد: کار دیگری که باید انجام دهیم این است که افق زیبای پیش روی خود را ببینیم چراکه در شرایطی هستیم که تمدن های دیگر به پایان خود رسیده اند و الگوی امامت همچون عصای موسی همه این ها را خواهد بلعید. باید شرایط خود را بسنجیم و ببینیم چه دشمنانی و با چه ادبیاتی روبروی ما ایستاده اند و شرایط پیش رو و ظرفیت های خود را بدانیم.
حجت الاسلام میرمحمدیان با اشاره به آیه ۲۵ سوره مبارکه حدید بیان کرد: جهاد تبیین قیام به قسط است و خداوند در این آیه چهار ویژگی را برای قیام بیان می کند. اول اینکه جهاد تبیین نیاز به رسول دارد که مصداق آن امامان محله هستند.
مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: دومین ویژگی این است که نیاز به بینات دارد. باید رسول برای اثبات پیام خود بینه بیاورد. معجزه و بینه امام محله اخلاق خوب، دلسوزی، حل مسئله، وقت گذاشتن ایثارگری و پرتلاش بودن است با این است که می تواند جهاد تبیین انجام دهد.
وی اضافه کرد: حرف قوی ویژگی دیگری است که امام باید برای جهاد تبیین داشته باشد که خود قرآن و روایات است. و میزان که همان ابزارها و روش ها و استدلال هایی است که امام برای تبیین استفاده می کند. اگر بیان با قول حسن همراه باشد مردم می پذیرند در غیر این صورت مورد اقبال نخواهد بود.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری حوزه

سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!