امامی که مشکل بی ‌آبی چهار روستا را حل کرد

امامی که مشکل بی ‌آبی چهار روستا را حل کرد
بنیاد هدایت
0
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

امام روستای دُرح، با ارائه و اجرای طرح آبرسانی، به کمک مردم توانست مشکل بی ‌آبی چهار روستای شهرستان سربیشه را حل کند.

با پیگیری‌های حجت الاسلام غیاثی اهالی چند روستای شهرستان سربیشه تصمیم گرفتند که بخشی از آب قنات خود را برای طرح آبرسانی به چهار روستای همجوار، اختصاص دهند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ حجت الاسلام غلام‌حسین غیاثی امام روستای دُرح از توابع شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی است؛ البته دغدغه‌های او منحصر در مشکلات این روستا نیست، بنابراین طرحی را ارائه و اجرا کرد تا مشکلات روستاهای دیگر نیز برطرف شود. در همین راستا با اقدامات خود توانست مشکل آب شرب چهار روستا را در این منطقه حل کند.

امام روستای درح در ارائه گزارشی از سیر مراحل پیگیری این مسئله، گفت: در سال های پایانی دولت نهم با مسؤولان مربوطه برای انتقال آب از دشتی که معروف به دشت خوشان است، رایزنی هایی صورت گرفت و این امر مصوب شد اما متأسفانه با گذشت چندین سال و رفت و آمد سه دولت، خبری از آب نشد.

حجت الاسلام غیاثی اظهار داشت: از یک سو تعدادی از روستاها نیاز شدید به آب داشتند و از سوی دیگر برخی از روستاهای منطقه از آب قنات بهرمند بودند؛ بنابراین طرحی را به اهالی روستاها ارائه دادیم که براساس آن، آب از این قنات ها به روستاهای بی بهره از آب منتقل شود؛ مردم نیز با این طرح موافقت کردند.

وی افزود: هزینه های این طرح را خیّرین و مردم تأمین کردند و عملیات اجرایی آن نیز به دست مردم این روستاها رقم خورد. ما توانستیم این کار را با مبلغی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان به انجام رسانیم؛ این در حالی است که اگر قرار بود این طرح از سوی دولت اجرایی شود، هزینه ای چندین برابر داشت.

امام روستای درح تصریح کرد: کلات رحیمی، کلات مسیب، عباس آباد و مرجه روستاهایی بودند که با این طرح از نعمت آب برخوردار شدند؛ این آب هم برای شرب و هم برای شست‌وشو مورد استفاده اهالی قرار می گیرد.

رسیدگی به امور نیازمندان روستایی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و تهیه لوازم خانگی برای خانوارهای کمتر برخوردار، از دیگر فعالیت‌هایی است که حجت الاسلام غیاثی به صورت مستمر پیگیری و اجرا می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!