به منظور ارتقای نهضت مواسات؛

«بیانیه لبیک» امامان محله و ائمه جماعات مساجد منتشر شد

«بیانیه لبیک» امامان محله و ائمه جماعات مساجد منتشر شد
مجتبی عظیمی
1
۰۳ شهریور ۱۴۰۰
«بیانیه لبیک» در پاسخ به فرمان رهبر معظم انقلاب و به منظور ارتقای نهضت مواسات با محوریت مساجد به درخواست امامان محله و ائمه جماعات کشور و با پیگیری بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، پس از درخواست و پیگیری مکرر امامان محله و ائمه جماعات کشور برای یک اقدام فراگیر در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب نسبت به اوج گیری نهضت مواسات و خدمت رسانی به مردم با محوریت مساجد، «بیانیه لبیک» با پیگیری و حمایت بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد.
بنابر این گزارش، متن این بیانیه به شرح ذیل است:
باسمه‌تعالی
نهضتِ احسانِ عمومی، نهضت مواسات باید اوج بگیرد. باید مساجد را، مرکز کمک و همیاری با مردم و احسان و مواسات قرار داد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظه‌الله
مساجد، از صدر اسلام همواره میعادگاه عبودیت و بندگی، پایگاه تربیت انسان‌های وارسته، قلب تپنده‌ی امداد و حمایت از نیازمندان، محور ارائه خدمات مختلف اجتماعی به مردم، کانون تصمیم‌گیری‌های سیاسی و فرهنگی، قرارگاه بسیج نیروهای نظامی برای جبهه اسلام و مرکز تشکیل جلسات حل اختلافات و دعاوی مردم بوده‌اند.
این مهم در طول تاریخ بر اثر عوامل و جریان‌های مختلف و شکل‌گیری تمدن مدرن‌، دستخوش تغییر شد و به تدریج برخی از افراد و جریان‌ها، ماموریت و کاکردهای اصیل مساجد را فراموش کردند. مع‌الأسف پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در قالب طرح‌های مختلف، کارکردها و مأموریت‌های مسجد، از نگاه محله‌محور تغییر کرد و به نهادهای مختلف فرهنگی واگذار شدند!
در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا امّا، بار دیگر ضرورتِ سازماندهی بر محور مساجد، با هدف پای کار آوردن مردم و برنامه‌ریزی محله‌محور برای حل معضلات، مشکلات و نیازمندی‌های محلات بر همگان روشن شد.
در این دوران مساجد با محوریت امام مسجد و همراهی ارزشمند مردم، چهره‌ای ماندگار را به تصویر کشیدند و به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی ارائه‌ی خدمات متنوع به مردم و شبکه سلامت کشور، مطرح شدند.
اکنون ما امامان مساجد سراسر کشور، با تأسی از سید الشهداء علیه‌السلام و قدردانی از حُسن اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی، با استعانت از حضرت حق و استمداد از اهل بیت علیهم‌السلام، اعلام می‌داریم که با عزمی راسخ و اراده‌ای استوار، تمام ظرفیت های مسجد و محله را برای حل مسائل و مشکلات اهالی محله خویش و اوج گرفتنِ خدمت‌رسانیِ مساجد به کار گرفته و با راهبری میدانیِ حلقه‌های میانی و همراهی و همدلی مردم در عرصه خدمت، سهم خود را در لبیک به فرمان ویژه‌ی نائب بر حق صاحب‌الزمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف ادا نماییم.
امامان محله و ائمه جماعات مساجد سراسر کشور
در دیگر رسانه ها:
بحث و تبادل نظر
    رضا
    آگوست 25, 2021

    موافق طرح لببک

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!