راهیار استان کردستان؛

تجلی اتحاد شیعه و سنی در مهرواره محله همدل

تجلی اتحاد شیعه و سنی در مهرواره محله همدل
بنیاد هدایت
0
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

راهیار بنیاد هدایت در کردستان گفت: ۱۱۰ محله در کردستان در این مهرواره ثبت‌نام کردند و نگاه مثبتی نیز به خصوص در میان اهل سنت کردستان به طرح دیده شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام ابراهیم رحمان پوریان راهیار بنیاد هدایت در کردستان با اشاره به اینکه بعد از ابلاغ طرح مهرواره محله همدل از سوی بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی، جلسات متعددی با ماموستاها و امامان محله و مسئولین کانون‌های قرآنی و مؤسسات فرهنگی استان کردستان برگزار شد تصریح کرد: الحمدالله استقبال خوبی از این طرح در کردستان صورت گرفت و ۱۱۰ محله در این مهرواره ثبت‌نام کردند و نگاه مثبتی نیز به خصوص در میان اهل سنت کردستان دیده شد.
وی ادامه داد: این محله‌ها از شهرستان‌های سروآباد، بیجار، سنندج، دهگلان، مریوان، قروه، سقز، کامیاران و غیره در این طرح ثبت‌نام کردند تا حل مسائل مردم چه شیعه و سنی را در دستور کار داشته باشند.
رحمان پوریان با اشاره به اینکه مردم در محلات مختلف و قومیت‌های مختلف با محوریت امامان محله و ماموستاها و خانه‌های قرآنی برای حل مشکلات پای کار آمده‌اند، گفت: بیشتر دغدغه‌های مردم در این مناطق زیرساختی است. برای نمونه ساخت مدارس، ایجاد کانون‌های فرهنگی و قرآنی، ایجاد مهد کودک و در امور اقتصادی اشتغال‌زایی از دغدغه‌های مردم است که در این طرح مهرواره محله همدل بنا داریم آن‌ها را برطرف کنیم.
راهیار بنیاد هدایت در کردستان ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد نیز مطرح است که برای حل آنها با ظرفیت ماه رمضان و مساجد برنامه‌ریزی‌های صورت خواهد گرفت تا ان‌شاءالله در پایان این ماه بتوانیم آثار آن را در محلات ببینیم.
وی با بیان اینکه در گذشته امامان محله و ماموستاها به صورت جداگانه و خودجوش کار می‌کردند اما این مهرواره شور جدیدی برای آنها ایجاد کرد تصریح کرد: به واسطه این مهرواره و حول محور خدمت‌رسانی به مردم اتحاد مجددی میان شیعه و سنی در این منطقه ایجاد و ظرفیت بسیاری برای کار فراهم شده است.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!