روایتی از خدمات بی منت امام محله جهادی

روایتی از خدمات بی منت امام محله جهادی
بنیاد هدایت
0
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

حجت الاسلام صادقیان یکی از امامان محله شهر شوسف است؛ وقتی که کار بازسازی منازل نیازمندان آغاز می‌شود، لباسش را عوض می کند و خودش آجر روی آجر می‌گذارد تا خانه ها آباد شود و قلب ها شاد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت الاسلام محمدرضا صادقیان، امام جمعه موقت شهر شوسف از توابع شهرستان نهبندان خراسان جنوبی یکی از کسانی که در مهرواره «محله همدل» ثبت مسئله کرده است.

وی پیرامون کارهایی که انجام داده، گفت: گازکشی و تعمیرات خانه های نیازمندان یکی از برنامه های مسجد است و کاری که برای شرکت در طرح مهرواره محله همدل انتخاب شد تعمیر خانه پیرزنی بود که از طرفی نیاز به گاز کشی داشت و از سوی دیگر دیوار خانه وی خراب شده بود از این رو به همراه گروه جهادی وارد عمل شدیم و علاوه بر گازکشی، دیوار را نیز مرمت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در این گروه جهای حضور افراد متخصص در رشته های مختلف مانند برقکاری، سیم کشی، جوشکاری و دیگر رشته ها را شاهدیم که همگی به صورت جهادی به حل مشکلات منازل نیازمندان می پردازند.

لبیک به فرمان مواسات

امام جمعه موقت شهر شوسف به توصیه رهبر معظم انقلاب در رابطه با ضرورت کمک مؤمنانه اشاره کرد و افزود: ما به دستور ایشان در این طرح لبیک گفتیم و به کمک نیروهای جهادی مسجد به شناسایی محرومین پرداختیم و در این شناسایی شخصاً ورود داشتم تا کمک ها به دست نیازمندان واقعی برسد.

حجت الاسلام صادقیان با اشاره به توزیع سبدهای غذایی گفت: برای تهیه توزیع بسته های غذایی از ظرفیت خیرین بهره بردیم و با توجه به اعتمادی که خیرین به مسجد داشتند این کمک ها قابل توجه بوده است و این اعتماد به واسطه کار قانونی و مستند با ارائه گزارشات هزینه کرد و فاکتورهای خرید به خیرین حاصل شده است.

وی در تبیین فعالیت های تبلیغی و جهادی خود اظهار داشت: از سال ۱۳۸۲ که به دست رهبر معظم انقلاب معمم شدم به فرمان ایشان لبیک گفته و فعالیت های عمرانی، خدماتی و فرهنگی خود را در مناطق مختلف آغاز کردم.
بها دادن به نیروی جوان
امام جمعه موقت شوسف گفت: ما باید جاذبه داشته باشیم تا بتوانیم جوانان و نوجوانان را به مساجد بیاوریم چرا که شهدا و جانبازان ما از همین مساجد راهی میدان های دفاع مقدس شدند. این اخلاق خوش و برنامه های جذاب ما در مساجد است که می تواند مشوق حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باشد.
وی افزود: یکی از کارهایی که در ابتدای ورود به شهر شوسف و مسجد جامع این شهر انجام دادم این بود که از نیروهای جوان به عنوان هیئت امنای مسجد بهره بردم چراکه با نیروی جوان است که می شود فعالیت های فرهنگی و جهادی پرثمر داشت.
حجت الاسلام صادقیان به فعالیت‌هایی که در دوران کرونا داشته اند، اشاره کرد و گفت: در این ایام با همکاری گروه جهاد مسجد متشکل از جوانان و نوجوانان به گند زدایی و ضد عفونی اماکن عمومی پرداختیم و در شرایطی که کسی جرأت نمی‌کرد به بیماران کرونایی حتی نزدیک شود شخصاً به تغسیل اموات کرونایی پرداختم.
امام جمعه موقت شوسف بیان داشت: ما در بر خورد با جوانان و نوجوانان باید از غرور به دور باشیم و من این را در دستور کار خود قرار داده ام به گونه ای که در برنامه های ورزشی در کنار آن ها با لباس ورزشی حضور پیدا می کنم و نتیجه این شده است جوانان امروز پای ثابت مسجد هستند و اگر آن ها را از در بیرون کنی از پنجره به مسجد وارد می شوند.
حجت الاسلام صادقیان خدمت به مردم عبادت خواند و خاطرنشان کرد: به تعبیر آیت الله العظمی بهجت (ره) ما آمده ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم. این اردوهای جهادی و خدمت به خلق از آن کارهایی است که به انسان قیمت می دهد و ما افرادی داریم که آبرومند هستند و در عین نیاز چیزی طلب نمی کنند و صورت خود را با سیلی سرخ می کنند و باید به کمک این ها برویم.
امام جمعه موقت شوسف گفت: فعالیت مسجد علی رغم وجود کرونا با رعایت پروتکل ها برقرار است و با وجود این بیماری حضور جوانان و نوجوانان را در برنامه های مسجد به صورت پرشور شاهدیم.
حجت الاسلام صادقیان بیان داشت: یکی از کارهایی که در یکسال گذشته و از ابتدای حضور در شهر شوسف انجام شده است گاز کشی مسجد و تعمیرات سرویس بهداشتی آن بود؛ این در حالی بود که چندین سال از گازکشی این شهر گذشته بود اما مسجد گاز کشی نشده بود.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!