قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی:

طرح تحول اجتماعی تبلیغی در مناطق محروم کلید خورد

طرح تحول اجتماعی تبلیغی در مناطق محروم کلید خورد
بنیاد هدایت
0
۳۰ مهر ۱۳۹۹

قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، در نشست بایسته‌های اجرای طرح تحول اجتماعی در مناطق محروم و آغاز فعالیت‌های این طرح، گفت: در حال حاضر در یک جنگ بی‌سابقه فرهنگی و اجتماعی هستیم و طبیعی است که در این نبرد تلفات و زحماتی را متحمل شویم.

به گزارش روابط عمومی بنیتد هدایت؛ حجت‌الاسلام ناصر میرمحمدیان، قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، در نشست بایسته‌های اجرای طرح تحول اجتماعی در مناطق محروم که در سازمان دارالقرآن‌کریم تشکیل شد، اظهار کرد: شروع کار ما مانند تمامی اتفاقاتی که در ایران رقم می‌خورد با نام امام مهربانی‌ها امام رضا(ع) خواهد بود و امیدواریم که فعالیت‌های این طرح به برکت این امام به ثمر بنشیند.

وی در ادامه و با اشاره به برخی از اهداف این طرح افزود: آرزو داریم تا کاری را که شما در چند منطقه انجام می‌دهید در تمامی کشور انجام شده و اینگونه باشیم که رئیس اداره تبلیغات یک شهرستان برای تمامی محله‌ها، روستا‌ها و تمامی روحانیون آن شهر برنامه داشته و آن‌ها را بشناسد.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان بیان کرد: امکان پشتیبانی و حمایت از تمامی شئون تبلیغ یک شهرستان را نداشتیم و در حال حاضر فرصتی ایجاد شد تا بتوانیم این مهم را به انجام برسانیم و باید این فرصت را مغتنم شمرد و آن را قدر بدانید؛ البته ممکن است حضور نهاد‌هایی مانند بنیاد علوی و خاتم الاوصیا دست‌انداز‌هایی در کار ایجاد کند که ما قطعاً از این دست‌انداز‌ها برای رشد و پیشرفت خود استفاده می‌کنیم.

وی در ادامه با بیان اهمیت این طرح و زحمات احتمالی آن تصریح کرد: در حال حاضر در یک جنگ بی‌سابقه فرهنگی و اجتماعی هستیم و طبیعی است که در این نبرد تلفات و زحماتی را متحمل شویم.

قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با مخاطبین جوامع هدف این طرح گفت: اصلی‌ترین مخاطب انقلاب اسلامی مستضعفین هستند و خداوند متعال هم در این باره می‌فرماید: «وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» یعنی خداوند متعال در این باره اراده کرده و اراده خداوند لایتخلف خواهد بود.

میرمحمدیان ضمن اشاره به ویژگی‌ها و پیش تازی‌های این طرح تأکید کرد: اولین جهت پیشتازی این طرح مخاطبتان مستضعف هستند و دوم اینکه شهرستان‌هایی که این طرح را اجرا می‌کنند الگوی تبلیغات اسلامی خواهند بود.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در این اقدام پیشرفت خواهد کرد و همراه امامان محلات، الگویی برای پیشرفت و تبلیغات اسلامی ارائه می‌دهیم و اطمینان دارم که اگر این طرح موفق شود در کشور‌های دیگر به‌عنوان الگو مطرح خواهد شد.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان با تأکید بر پیشتازی این اقدام تصریح کرد: این مهم نیازمند تلاش و مجاهدت بسیار است و با توجه به تعداد کم و پشتیبانی خوب؛ امید به موفقیت آن داریم.

وی در رابطه با این فعالیت‌ها افزود: قطعاً زحمت شما بیشتر از مسئولان دیگر سازمان تبلیغات در شهرستان‌ها خواهد بود و به همین دلیل موفقیت بیشتری را هم تجربه خواهید کرد و تجارب حاصل از این اقدامات، وسیع و تأثیرگذار در ایران و دیگر کشور‌ها خواهد بود، زیرا هدف این طرح راه یاری پیشرانان پیشرفت است.

میرمحدیان در پایان بیان کرد: پیشرفت و آبادانی در جامعه پیشرانانی دارد که امامان محله هستند و شما به‌عنوان مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها راه یاران این امامان محله بوده تا به درستی این وظیفه را انجام و این بار را به دوش گیرند.

منبع: خبرگزاری ایکنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!