حجت‌الاسلام میرمحمدیان:

وجود امام محله در هر مسجد را باید از سازمان تبلیغات مطالبه کنید

وجود امام محله در هر مسجد را باید از سازمان تبلیغات مطالبه کنید
مجتبی عظیمی
0
۱۵ آبان ۱۴۰۰

حجت الاسلام میرمحمدیان در جمع مطالبه‌گران مردمی در استان‌ها، نحوه صحیح مطالبه‌گری در حوزه اوقاف را مطرح کرد.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام میرمحمدیان در مجمع ملی مطالبه‌گران مردمی اوقاف و اماکن مذهبی با بیان دغدغه‌ای که حضرت امام آن را مطرح کردند، گفت: دغدغه‌ای که فراموش شده، چیزی است به عنوان سنگر یعنی همان مسجد؛ در قرآن و روایات هم اگر دقت کنیم بارها برای ساخت و آبادانی مساجد توصیه شده.
وی افزود: خداوند مکان‌هایی را در زمین تعبیه کرده که مرکز جاری شدن ولایت باشند، مرکز حکمرانی هر محله نیز مسجد است به همین دلیل حضرت امام فرمودند که هر مسجد سنگر است.
میرمحمدیان با اشاره به اینکه آماری که در خصوص مساجد اکنون داریم، دارای مشکل است. اظهار کرد: در ساخت و در آبادسازی مساجد مشکلاتی وجود دارد. عموماً برای حدود هر ۱۳۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد و این مناسب نیست.
معاونت سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: ‏اگر وارد کارایی مساجد هم بشویم، از بین ۵۰ هزار مسجد، نهایتاً ۲۵ هزار مسجد وجود دارد که صرفاً نماز جماعت برگزار می‌کنند.
وی با بیان اینکه برخی وظایف به عهده سازمان اوقاف و برخی دیگر مربوط به مطالبه مردمی است. گفت: مساجد نباید فقط نماز برپا کنند، بلکه باید در امور فرهنگی و آموزشی نیز فعال باشند. در واقع باید مسئول همه شئون محله باشند.
میرمحمدیان خاطرنشان کرد: همه مساجد کشور باید امام محله داشته باشند، باید این موضوع را از حوزه علمیه و سازمان تبلیغات مطالبه کرد.
حجت الاسلام میرمحمدیان همچنین افزود: ۲۵ حوزه مختلف از سوی سازمان تبلیغات برای امام مسجد درنظر گرفته شده. اما دولت همکاری‌های لازم برای تأمین روحانیون را انجام نمی‌دهد.
وی با اشاره به اینکه با کارمند شدن طلبه‌ها مخالف است، ابراز کرد: طلبه اگر وابسته به دولت شود، بی‌خاصیت می‌شود حتی اگر دولت اسلامی باشد. رهبری هم تاکید می‌کنند که نباید این اتفاق رخ دهد.
میرمحمدیان یادآور شد: اماکن مقدسه‌ای که مربوط به سازمان تبلیغات می‌شود، فقط مسجد است.

در دیگر رسانه‌ها:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری فارس

خبرگزاری تسنیم

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!