از سوی بنیاد هدایت برگزار می‌شود؛

پویش «روایت روشنایی»

پویش «روایت روشنایی»
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۲ خرداد ۱۴۰۱

پویش «روایت روشنایی» توسط بنیاد هدایت برگزار می شود تا امامان محله و مبلغان و طلاب و روحانیون در فضای مجازی روایتگر مساجد و حرکت های عمومی مردم برای حل مشکلات مردم باشند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، از ابتدای تاریخ اسلام، که پیامبراعظم (ص) مسجد را بنا نهاد، هدف ایشان روشنایی بخشی به امت از طریق مرکز قرار دادن نهاد مسجد، سازماندهی مردم، حل مشکلات آن ها و در نهایت گسترش گفتمان امامت و رهبری مردم از طریق این نهاد مقدس بوده است.

بر همین اساس پویشی تحت عنوان «روایت روشنایی» طراحی شده تا از تمامی امامان محله، مبلغان شاخص و طلاب و روحانیون دعوت می شود از ۱۱ خرادماه همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) تا ۲۷ تیرماه مصادف با عید غدیر خم از طریق صفحات شخصی خود در فضای مجازی روایتگر مساجد و حرکت های عمومی مردم باشند.

هدف از این نامگذاری، در نظر گرفتن مسجد به‌عنوان مرکز محله، منبع روشنایی، سرمنشأ رشد و شکوفایی محله است.

حضور مردم در مسجد با نگاه خاص و سوژه های ویژه، مهمانان ویژه مسجد با نگاه خاص به حضور کودکان در مسجد، برنامه های دینی و اجتماعی مسجد با نگاه نوآورانه و خلاقانه، حضور امام مسجد در منازل اهالی محله و ارتباط با آنها، تولیدات رسانه ای نوجوانان محله، از مسجد و محله خودشان با رویکرد حرکت عمومی مردم برای حل مشکلات محله و اتفاقات ویژه، خدمت رسانی و حواشی مراسمات مسجد در محله که با محوریت امام محله به وقوع پیوسته است، موضوعات تولید و انتشار محتوا برای شرکت در این پویش را تشکیل می دهند.

امامان محله، مبلغ مناسبتی، مبلغ آزاد، طلاب و روحانیون فعال در شبکه‌های اجتماعی، همسر روحانی، فرزند روحانی و گروه‌های تولید محتوای فعال در مساجد، می توانند در این پویش شرکت کنند.

صفحات یا کانال های شخصی، صفحات یا کانال های مساجد محله و پایگاه های خبری و رسانه‌های استانی بسترهای انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی هستند.

راویان می‌توانند از طریق انتشار یادداشت کوتاه، داستان، یادداشت روایی، تک عکس یا گزارش تصویری، فیلم کوتاه تجربه نگاری یا روایی، تیزر گزارشی از اقدامات و برنامه های مسجد، پادکست و قطعات صوتی، در بسترهای ذکر شده اقدام نمایند.

همه شرکت کنندگان ضمن استفاده از هشتگ #روایت_روشنایی باید لینک محتوای خود را در فرم آنلاین مربوط به پویش ثبت کنند. صفحه و کانال باید عمومی باشد.

گفتنی است جوایز ارزنده ای به برگزیدگان این پویش اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به آدرس Bhlink.ir/Revayat مراجعه کنند.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!