راهیار بنیاد هدایت استان کرمانشاه خبر داد؛

مشارکت بیش از هزار امام جماعت شیعه و سنی کرمانشاه در مهرواره اوج

مشارکت بیش از هزار امام جماعت شیعه و سنی کرمانشاه در مهرواره اوج
مجتبی عظیمی
0
۳۰ آبان ۱۴۰۰

راهیار بنیاد هدایت استان از مشارکت بیش از هزار امام جماعت شیعه و اهل سنت در مهرواره اوج خبر داد و گفت: بیش از ۲۷۰۰ مسئله شناسایی و برای کاهش آسیب‌ها و درمان آن‌ها برنامه ریزی و موفقیت‌هایی حاصل شده است.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حیدر طاهر نیا اظهار داشت با اجرای طرح امام محله، جایگاه مهم مساجد شناخته می شود و ما به دنبال احیای نقش بی‌بدیل امامان محلات و مساجد در پای کار آوردن مردم محله برای حل مسائل خودشان با مرکزیت مساجد هستیم.
وی در ادامه با اشاره به دور اندیشی امام راحل که فرمودند «مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید»، افزود: مساجد به عنوان کانون جریان امامت و ولایت و شکل گیری نظام امام و امت در محله می باشد.
راهیار بنیاد هدایت در استان کرمانشاه، حضور پر رنگ امامان مساجد در بطن زندگی مردم محلات را پر اهمیت خواند و گفت: امامان محله باید با مشارکت اقشار مختلف در رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی، نسبت به حل مسائل محلات طبق سنوات گذشته قدم های جدی تری بردارند.
حجت الاسلام طاهر نیا با بیان اینکه تاکنون طرح مهرواره هایی مانند «مهرواره محله همدل» در سطح استان با مشارکت برادران اهل سنت و تشیع اجرا شده است، اظهار داشت: با محوریت نماینده معظم ولی فقیه در استان و همراهی نهادهای انقلابی، بیش از ۲۷۰۰ مسئله شناسایی و برای کاهش آسیب ها و درمان آن ها برنامه ریزی شده و موفقیت هایی حاصل گردید.
راهیار بنیاد هدایت در استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: مهر واره اوج در حقیقت بازگشت به شناسایی و رفع مشکلات مردم و کمبودهای محله و کارکرد اوائل انقلاب مساجد، ائمه جماعات، همچنین لبیک به فرمان رهبری حکیم و فرزانه، در اجرای بهتر نهضت مواسات با قدرت و همدلی بیشتر صورت می گیرد.
وی در پایان گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مسجد برای اجرای مهرواره اوج و اجرای فرمان امام المسلمین لبیک گفته و ائمه جماعت شیعه و اهل سنت در کنار هم برای مهارت افزایی حل مسئله و آشنایی بیشتر با اهداف این مهرواره به تبادل نظر پرداخته و کارگاه های آموزشی و دوره های توانمند سازی در حال برگزاری است.

در دیگر رسانه ها:
خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!