مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

طرح شریکه الامام به‌زودی در سطح ملی برگزار می‌شود

طرح شریکه الامام به‌زودی در سطح ملی برگزار می‌شود
مجتبی عظیمی
0
۰۹ تیر ۱۴۰۰
حجت‌الاسلام حمید رفیعی: شریکه الامام، طرحی برای استفاده از توانمندی‌های همسران مبلغان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در محلات شهری و روستایی است.
به گزاش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام حمید رفیعی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، در سفر خود به شهرستان مانه و سملقان و دیدار با مدیر حوزه علمیه خواهران شهر آشخانه اظهار کرد: نگاه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به امور بانوان بسیار جدی است و ما رویکرد ویژه‌ای در امر بانوان داریم، چراکه می‌دانیم در بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه می‌توان از ظرفیت و توانمندی بانوان فعال فرهنگی بهره برد.
وی بابیان این‌که تلاش داریم که صدای مبلغات و بانوان فعال فرهنگی را به گوش مسئولان برسانیم، افزود: برای رفع موانع و مشکلات پیش روی طلاب خواهر جلسات متعددی برگزار شد و برنامه‌ریزی‌های منسجمی انجام‌ گرفت؛ اما برخی قوانین و محدودیت‌های اداری کار را مشکل کرد، داین در حالی است که حوزه علمیه خواهران فرصت بسیار خوبی برای بهره‌گیری از نیروهای توانمندِ خواهر در اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و دینی است و ما از طرح‌ها و ایده‌های قابل‌اجرای حوزه‌های علمیه حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت حضور بانوان طلبه در روستاها در دست بررسی است، افزود: پرداختن به مسئله جامعه پردازی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بیان فرمودند، تنها وظیفه مبلغان دینی و روحانیون نیست؛ بلکه بانوان طلبه لذا تمام کسانی که باهنر خود می‌توانند به این موضوع کمک کنند، ارزش و تأثیرگذاری بسیاری دارند.
حجت‌الاسلام رفیعی تأکید کرد: آتش به اختیار بودن، حضور در کف میدان، ایجاد انس و الفت با مردم، همراهی با آن‌ها و دغدغه رفع مشکلات آن‌ها را داشتن مسیر اصلی مبلغان دینی باید باشد و این موضوع خیر و برکات زیادی دارد و امر تبلیغ دین را تسهیل می‌کند.
وی در پایان به اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح شریکه الامام اظهار کرد: طرح شریکه الامام، طرحی جامع برای استفاده از توانمندی‌های همسران مبلغان دینی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و دینی در محلات شهری و روستایی است که لازمه اجرای این طرح برگزاری دوره‌های آموزشی است.
دیگر رسانه ها
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!