حل اختلافات روستا؛ رمز موفقیت حجت الاسلام جباری در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی

حل اختلافات روستا؛ رمز موفقیت حجت الاسلام جباری در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۶ فروردین ۱۴۰۱
حجت الاسلام جباری با حضور در روستا اقدام به شناسایی عوامل اختلاف کرده و با رفع موانع و همکاری مردم به خدمت رسانی فرهنگی و اجتماعی در روستا مشغول است.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام صمد جباری قرمز گلی امام جماعت مسجد جامع روستای اخی جهان شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی است.
 او از یک سال پیش در قالب روحانی طرح هجرت در این روستا مشغول به فعالیت و خدمت رسانی فرهنگی و اجتماعی به مردم است.
حجت الاسلام جباری برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی در این روستا اقدام به رفع موانع با از بین بردن اختلافات دراین روستا کرده و تعیین هیئت امنای فعال برای مسجد زمینه را برای رشد و ارتقاء فعالیت ها فراهم کرده است.
تلاش‌های این روحانی برای ایجاد صلح آشتی در روستا ثمرات فراوانی داشته و در همین مدت جمعیت مسجدی ها از تعداد انگشت شمار به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر رسیده است.
پای کار آوردن جوانان و افراد فعال برای فعالیت در مسجد گره گشای بسیاری از فعالیت ها بوده و با ایجاد وحدت و همدلی در بین مردم و مسئولین روستا خرید زمین برای آرامستان روستا صورت گرفت.
 حجت الاسلام جباری برای ارتقاء فرهنگی محله فعالیت های فراوانی داشته و علاوه بر برنامه های روزانه مسجد با برگزاری کلاس تفسیر و سبک زندگی اسلامی برای بانوان و همچنین برگزاری کلاس برای کودکان و نوجوانان در این راستا تلاش می کند.
حضور در مسجد و ارتباط چهره به چهره با مردم به همراه برنامه های مشاوره از دیگر فعالیت های این روحانی تلاشگر است.
حجت الاسلام جباری برای جذب نوجوانان به مسجد دغدغه دارد و با تشویق نوجوانان برای حضور در مسجد با برنامه های متنوع فرهنگی ورزشی در کانون فرهنگی تا حدی این دغدغه رفع شده و با برنامه های ورزشی مانند فوتبال و والیبال و دیگر ورزش ها و با اهدای جایزه تعداد زیادی از نوجوانان جذب مسجد و کانون فرهنگی شده اند.
عیادت از بیماران و رسیدگی به مشکلات نیازمندان از برنامه‌های دیگر حجت الاسلام جباری است و با هماهنگی و همکاری با مجمع خیریه خیریه محل و رایزنی صورت گرفته نیازمندان را برای رفع مشکل به این مجمع خیریه ارجاع می‌دهند و خود او  نیز با کمک مردم یاریگر این مجموعه خیریه است.
از دیگر اقداماتی که در این روستا در سایه اتحاد و همدلی صورت گرفته است، کمک به حل نیازمندی های مدرسه است. در موردی که مدرسه روستا نیاز به کمک داشت با همکاری انجمن اولیا و مربیان و هیئت امنای مسجد و دیگران بیش از ۸۰ میلیون تومن برای کمک مدرسه جمع آوری شد.
مقابله با آسیب های اجتماعی به صورت فردی و گروهی  و مبارزه با طلاق و مفاسد آن در کلاس های سبک زندگی و همچنین برگزاری برنامه های گروهی برای خانواده ها در مراسمات مختلف از فعالیت های دیگر این برگزیده مهرواره اوج است 
فعالیت های این روحانی منحصر به مسجد و محله نبوده و علاوه بر این در فضای مجازی در عرصه فرهنگی و اجتماعی فعالیت مؤثر دارد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!