روایتی از خدمات بی‌منت امام محله؛

درمان درد معتادان و نیازمندان محله با ایجاد شبکه ۱۲۰ نفره خیّرین

درمان درد معتادان و نیازمندان محله با ایجاد شبکه ۱۲۰ نفره خیّرین
مجتبی عظیمی
0
۱۳ دی ۱۴۰۱

بی‌شک بیکاری یکی از زمینه‌های ابتلای به اعتیاد است؛ معضلی که دامن برخی از جوانان را گرفته. در شهر بیدروبه نیز هستند افردی که به هر دلیلی از این موضوع رنج می‌برند، اما به همت حجت الاسلام حسینی، امام محله، ۱۵ نفر به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند و پس از طی دوره درمان، مشغول به کار شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید امیر حسینی امام محله مسجد صاحب الزمان(عج) شهر بیدروبه از توابع شهرستان اندیمشک استان خوزستان است که این شهر در منطقه بخش الوار گرمسیری قرار دارد، او در این منطقه خدمات زیادی در عرصه‌های مذهبی، فرهنگی و اقتصادی را به مردم ارائه می دهد.

حجت الاسلام حسینی با فعالیت های فرهنگی متنوع، معنویت را به جامعه تزریق می کند؛ او علاوه بر برگزاری سه وعده نماز، کلاس های مختلف قرآنی مانند روخوانی و حفظ قرآن برای زنان، مردان و کودکان و جوانان، کلاس های سبک زندگی اسلامی در جهت استحکام بنیان خانواده ها را نیز در مسجد برگزار می کند.

او در طول سال و به مناسبت‌های مختلف، مردم را گرد هم جمع می‌کند و برپایی جشن و مراسم سوگواری، به منظور آشنایی نسل جوان با آموزه های اسلامی و پیشرفت آرمان های انقلاب اسلامی قدم بر می دارد.

شناسایی نیازمندان و رسیدگی به آنان
این امام در کنار این فعالیت ها به افرادی که به هر دلیلی در مسجد و مراسمات حضور ندارند نیز توجه ویژه دارد و برای رسیدگی به مشکلات‌ آنها از هیچ تلاشی فروگذار نیست. او با کمک بزرگان محله خانواده های بی بضاعت را شناسایی و مسائل آنها را اولویت‎بندی کرده و سپس به طرق مختلف به آنها خدمت رسانی می‌کند.
حجت الاسلام حسینی به خانواده ای که نیاز به کمک مؤمنانه دارد بسته معیشتی اهداء می کند و یا کسانی را که از نبود وسایل سرمایشی یا یخچال رنج می برند به خیرین معرفی می‌شوند تا این امکانات ضروری در اختیارشان قرار گیرد. همچنین با هماهنگی و رایزنی مسئول صندوق قرض الحسنه توانسته زمینه دریافت وام با سود کم را برای این قشر فراهم آورد.

رهایی از اعتیاد و بیکاری
بیکاری خطر بروز آسیب‌های اجتماعی را بالا می‌برد، ازدواج‌ جوانان را به تأخیر می‌اندازد و همواره خطر اعتیاد جوانان بی‌کار را تهدید می‌کند. بنابراین می‌توان گفت بیکاری مادر بسیاری از مشکلات جامعه است و مانع بروز استعداد و توان نیروی کار جوانان می شود. این منطقه هم از این امر مستثنی نبوده و جوانان بیکاری که در دام اعتیاد گرفتارند در بین آنان دیده می شود؛ حجت الاسلام حسینی آستین همت را بالا زده و با هماهنگی کمپ های ترک اعتیاد و پرداخت هزینه های درمانی آنان از طریق خیرین توانسته به درمان ۱۵ نفر از این افراد کمک کند.
۱۰ نفر از افرادی که موفق به ترک اعتیاد شدند، برای دریافت وام خود اشتغالی با مبلغ ۱۰۰ و ۱۵۰ میلیون تومانی با بازپرداخت طولانی مدت به نهادهای مربوطه معرفی شدند تا زمینه بازگشت به شرایط قبل، از بین برود.
حجت الاسلام حسینی ۱۲۰ خیّر را گرد هم جمع کرده و یک شبکه نیکوکاری دوستانه را شکل داده است؛ این افراد با پراخت ماهیانه مبالغی که در حد توان آنهاست، از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان، به مشکلات خانواده‌های نیازمند رسیدگی می‌کند؛ این اقدام پس از طی مراحل شناسایی و اولویت‌بندی مسائل، صورت می‌گیرد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!