رتبه سوم کشوری در دعاخوانی؛

درخشش امام پایگاه فرهنگی اجتماعی اراک در فعالیت‌های قرآنی+فیلم و عکس

درخشش امام پایگاه فرهنگی اجتماعی اراک در فعالیت‌های قرآنی+فیلم و عکس
مجتبی عظیمی
0
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

حجت الاسلام کارجو دارای رتبه‌های ممتاز استانی و کشوری در رشته‌های قرآنی و دعاخوانی است و اخیراً نیز رتبه سوم در رشته دعاخوانی در مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه را کسب کرده است؛ ایجاد شورای قرآنی محله و برگزاری کرسی‌های قرائت و تفسیر در ۸ مسجد محله گامی در تبدیل مساجد به پایگاه‌های قرآنی است که دغدغه رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام اصغر کارجو، امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مسجد علی ابن ابیطالب(ع) منطقه کوی امام علی(ع) شهرستان اراک در استان مرکزی است. او حدود دو سالی است که در این مسجد مشغول به فعالیت است و بیش از ۱۰ سال سابقه تبلیغی در داخل و حارج از کشور دارد.

سابقه فعالیت های قرآنی این امام محله به قبل از طلبگی برمی گردد؛ او ۱۰ سالی را در دار القرآن حسین بن علی(ع) یکی از شهرهای استان اردبیل به فراگیری دوره های روخوانی و تجوید قرآن پرداخته و حایز رتبه های برتر استانی و کشوری شده و در دوره دبیرستان نیز رتبه دوم کشوری در رشته اذان را در پرونده خود دارد و مشمول هدیه حج از طرف رهبر معظم انقلاب نیز شده است.

استمرار فعالیت های قرآنی و سال ها تدریس در رشته های روخوانی و روانخوانی و تجوید قرآن در جامعه المصطفی و سایر نهادها و مساجد بخشی از عملکرد قرآنی این امام محله است و در رشته دعاخوانی نیز به صورت تخصصی کار کرده و دارای رتبه های استانی و کشوری است. بهمن ماه امسال نیز در مسابقات قرآن و حدیث حوزه های علمیه سراسر کشور که در مدرسه معصومیه(س) قم برگزار شد توانست رتبه سوم در رشته دعاخوانی را کسب کند.

این روحانی فعال در ابتدای ورود به این مسجد، روزهای شنبه هر هفته را به برپایی محفل انس با قرآن در مسجد می‌پرداخت و با قرائت قرآن و بیان نکات تفسیری، سعی در ترویج این آموزه‌های ناب به جوانان و نمازگزاران مسجد داشت. ماه رمضان امسال نیز بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر پایگاه قرآنی شدن مساجد، با هماهنگی با امامان جماعت ۸ مسجد این محله و هیئت امناء و پایگاه های بسیج این مساجد هر هفته یک مسجد برنامه کرسی قرائت قرآن با حضور قاریان ممتاز استانی و کشوری برگزار می شود و در ادامه نیز یکی از ائمه جماعت به بیان تفسیر مختصری از قرآن می پردازد؛ برنامه ای که در این محله بزرگ که قریب به ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، مورد استقبال خوب مردم نیز قرار گرفته است.

او اکنون توانسته است  شورای قرآنی محله را   تشکیل دهد و قرار است با برگزاری کلاس‌های آموزشی حفظ و قرائت قرآن کریم خدمتی در جهت استفاده از این دریای بیکران رحمت الهی انجام دهد.

 

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!