محله اربعینی در محلات؛

یک شهر پای خدمت رسانی به زائران در عمود ۱۱۷۳/ اعطای وام اربعین توسط مسجد به زیارت اولی‌ها

یک شهر پای خدمت رسانی به زائران در عمود ۱۱۷۳/ اعطای وام اربعین توسط مسجد به زیارت اولی‌ها
مجتبی عظیمی
0
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

امام محله و اهالی  مسجد القائم سال‌هاست که پای کار کمک رسانی و خدمت به زائرین در موکب محلات در مسیر کربلا هستند؛ از کارهای خدماتی تا فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای؛ امسال نیز این مسجد برای کسانی که بار اول آن‌ها باشد وام ۳ میلیون تومان یرداخت می‌کند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام رضا شرفی امام محله مسجد القائم در شهرستان محلات در استان مرکزی است.

با نزدیک شدن به ایام اربعین، خیلی از مردم حال و هوای اربعینی پیدا می کنند و محله ها رنگ و بوی اربعینی می گیرد؛ عده ای در تلاشند زائر این مسیر شوند و برخی نیز به زائرین امام حسین(ع) خدمت رسانی می کنند و خیلی از مشتاقان زیارت نیز که به دلایل مختلف نمی توانند خود را به طریق الحسین(ع) و راه عاشقان اباعبدالله(ع) برسانند، در شهرهای خود به عشق مسیر حرم قدم می زنند و خادمینی از همین مردم به جاماندگان و دلسوختگان محروم از سفر عشق خدمت می کنند.

موکب احباب الرضای شهرستان محلات نیز سال هاست که با آغاز روزهای اربعین خود را عمود ۱۱۷۳ در مسیر نجف به کربلا می رسانند و اهالی محلات با جان و مال و توان خویش تلاش می کنند تا به دلدادگان اربعینی خدمت کنند.

امام جماعت، هیئت امنا و اهالی مسجد القائم نیز سال هاست که خود را در خدمت رسانی موکب به زوّار سهیم می کنند و خود را به موکب احباب الرضا می رسانند؛ جمعی کار فرهنگی می کنند و عده ای نیز در خدمت رسانی و پذیرایی از زائران روزهای خود را سپری می کنند.

حجت الاسلام شرفی نیز در تمامی این سال ها تلاش کرده تا خود را از این قافله عشق و موکب خدمت محروم نکند و  کارگروه فرهنگی با فعالیت های متنوع فرهنگی و برپایی مراسمات و نمازجماعت و روضه حال هوای موکب را معنوی تر می کنند و گروه رسانه نیز با تولید عکس و کلیپ راوی دلدادگی های عاشقان کربلا می شوند.

 موکب فعالیت های زیادی دارد و هزینه هایی که تهیه می شود از کمک های مردمی اهل محلات و سایر خیرین از شهرهای دیگر است و مساجد نیز به سهم خود در برپایی این موکب تلاش می کنند و اهل محله بانیان این خیر می شوند.

برنامه جاماندگان نیز چند سالی است که در این شهر برقرار می شود و امامزاده محمود این شهرستان مقصد حرکت عاشقانی می شود که دوست داشتند در مسیر کربلا قدم بزنند و حالا که نتوانسته اند خود را کربلا برسانند، حرم و مسیر پیاده روی اربعین را تا محله و شهر خود امتداد می دهند.

مسجد القائم در برنامه دیگری که برای اربعینی شدن محله تدارک دیده اقدام به اعطای وام ۳ میلیونی به کسانی است که قرار است امسال زیارت اولی های اربعین باشند می کند.

     

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

عکس اصلی خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!