محله اربعینی در دهدشت؛

روزانه در این موکب بالغ بر ۳ هزار غذا توزیع و ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند

روزانه در این موکب بالغ بر ۳ هزار غذا توزیع و ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند
نعلبندی
0
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

حجت الاسلام پژمان حدود دو سالی می‌شود که در یکی از بزرگترین مواکب منطقه که در عراق راه اندازی کرده اند خدمت می کنند؛ در این موکب علاوه بر اسکان دهی به زائرین، سه وعده غذا و میان وعده توزیع و خدمات درمانی نیز به مردم ارائه می‌شود ‌و با حضور ۱۵ طلبه، کارهای فرهنگی نیز در موکب انجام می‌شود. همچنین در این موکب تقریبا روزانه بالغ بر ۳ هزار غذا توزیع و ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام فرج الله پژمان طلبه‌ای که در سال ۷۳ وارد حوزه علمیه شد و دو سال در شهرستان دهدشت و ۵ سال در قمصر و سپس دو سال را در مدرسه فیضیه قم به تحصیل پرداخت و در کنار حوزه، تحصیل در دانشگاه را نیز در دستور کار قرار داد و مدرک کارشناسی ارشد را اخذ کرد.
او همچنین مدتی در شورای حل اختلاف قم به فعالیت پرداخت و سپس به عنوان امام جمعه در یکی از مناطق این استان برگزیده شد و در کنار آن انجام کارهای فرهنگی را نیز در دستور کار قرار داد.
حاج آقا پژمان همچنین مدتی را در استان فارس و کهگیلویه و بویر احمد به فعالیت تبلیغی پرداخت و تحصیلات دانشگاهی خود در مقطع دکتری را ادامه داد و در دانشگاه رامهرمز به ادامه تحصیل پرداخت.
او اکنون حدود دو سالی می‌شود که در یکی از بزرگترین مواکب منطقه که در عراق راه اندازی کرده اند به زائرین اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خدمات‌دهی می‌کند.
به گفته او در این موکب علاوه بر اسکان دهی به زائرین، سه وعده غذا و میان وعده توزیع و خدمات درمانی نیز به مردم ارائه می‌شود ‌و با حضور ۱۵ طلبه، کارهای فرهنگی نیز در موکب انجام می‌شود. همچنین برنامه سخنرانی، سینه زنی، دعا و نیایش برگزار و نماز جماعت نیز در سه نوبت اقامه می‌شود.
حجت الاسلام پژمان می‌گوید: در این موکب تقریبا روزانه بالغ بر ۳ هزار غذا توزیع می‌شود و محل اسکان نیز مسقف است که تقریبا هر شب ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند که امسال سعی کردیم ظرفیت را افزایش دهیم و مباحث دینی و فرهنگی را نیز بنا داریم ارتقا دهیم.
وجود پرچم حرم امام رضا(ع) در این موکب موجب فزونی معنویت سفر زائرین شده و در حال و هوای دلنشین موکب تأثیر بسزایی داشته است؛ این کار همواره مورد استقبال بی نظیر زائرین قرار می‌گیرد.
به گفته حجت الاسلام پژمان، ۱۲۰ نفر در موکب سادات امام علی(ع) به عنوان خدمه فعالیت دارند که هر یک وظیفه‌ای را برای ارائه خدمات بهتر به زائرین بر عهده دارند.
البته حضور این طلبه پر تلاش در عراق موجب نشده او از تدارک برنامه برای جاماندگان اربعین غافل شود، بلکه در محله تبلیغی خود مقدمات برگزاری برنامه‌هایی را ویژه اربعین فراهم کرده و مسئولیت آن را به دوستان خود واگذار کرده است.
عکس خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!