محله اربعینی در لرستان؛

آمادگی خانه ۱۰۰ نفر از اهالی محله برای اسکان زائران/ ژاپنی غیر مسلمان هم زائر اوست+عکس

آمادگی خانه ۱۰۰ نفر از اهالی محله برای اسکان زائران/ ژاپنی غیر مسلمان هم زائر اوست+عکس
مجتبی عظیمی
0
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

موکب تعزیه اعظم لرستان از زائران امام حسین علیه السلام که به مرزهای کشور عازم هستند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود پذیرایی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام نبی الله جلالی نژاد روحانی مستقر مسجد صاحب الزمان(عج) شهر سلسله استان لرستان است که چند سالی می‌شود در بین مردم حضور دارد و در طول سال اقدامات خوبی را به انجام می‌رساند.
استان لرستان که این افتخار را دارد در شاه‌راه عبور زائران حسینی قرار گیرد و میزبان سیل عظیمی از مسافرانی که به سوی مرزهای مهران، خسروی و‌ شلمچه عزیمت دارند، باشد. همین امر اهالی و فعالان این استان را بر آن داشته تا همت گمارند و به بهترین نحو ممکن از میهمانان امام حسین علیه السلام پذیرایی کنند.
مردم این شهر نیز پنج سالی می‌شود که با برپایی موکب تعزیه اعظم لرستان، هر آنچه زائران نیاز دارند فراهم می‌کنند و خدماتی مثل غرفه آرایشگاه و خیاطی را ارائه می‌دهند و در سه وعده پذیرایی دارند.
این موکب با طبخ و توزیع غذای گرم در هر وعده پذیرای یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر از میهمانان ابا عبدالله الحسین علیه السلام هستند.

۱۰۰ نفر از اهالی این محله در خانه خود پذیرای زائران هستند

پای عشق به اباعبدالله الحسین و یارانش که به میان می‌آید دیگر کسی به فکر منافع خویش نیست و هرکسی سعی دارد به هر نحوی که شده خود و مالش را وقف حضرت کند، موکب تعزیه اعظم لرستان نیز با این دیدگاه با هماهنگی با صد نفر از اهالی، منازل آن‌ها را مهیای پذیرایی از میهمانان امام کرده است به طوری که مسافرانی که در مسیر رفت و برگشت هستند با حضور در منازل اهالی گرد و غبار خستگی را از جان و دل می‌شویند و با نشاط بیشتر به ادامه مسیر می‌پردازند.
اضافه بر این پنجاه چادر در کنار موکب برای اسکان زائران آماده شده و با ارائه خدمات متنوع به کمک زائران می‌پردازند.
این موکب که با فعالیت ۸۰ نفر از دوستداران و عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام در خدمت مسافران است به مدت حدودا دوازده روز فعالیت دارد با این تفاوت که بیشتر مواکب در مسیر رفت هستند و با فرارسیدن اربعین به کار خود پایان می‌دهند و تقریباً تا پنج روز بعد از اربعین فعالیت دارد و پذیرای زائران است.

فعالیت غرفه کودک و نوجوان
یکی از خدمات این موکب فعال غرفه کودک و نوجوان است که با حضور طلاب فعال خواهر و برادر در خدمت زائران کوچک هستند و ضمن برنامه‌هایی مانند نقاشی، سرگرمی، مسابقه و قصه گویی آنها را با فرهنگ اربعینی آشنا می‌کنند.
همچنین این موکب در بحث درمانی نیز به طور ویژه در خدمت مسافران است و با حضور پزشک و ویزیت بیماران و ارائه دارو در موکب توانسته به خوبی خدمت‌رسانی کند.

عشق حسین، ژاپنی غیر مسلمان را هم به کربلا کشاند
موکب تعزیه اعظم لرستان علاوه بر پذیرایی و میزبانی از زائران ایرانی از میهمانانی که از کشورهای دیگر مثل افغانستان، پاکستان و دیگر کشورها عازم سفر اربعین هستند نیز پذیرایی‌ می‌کند که به گفته حجت‌الاسلام جلالی نژاد حضور زائران خارجی در هفته آخر منتهی به روز اربعین بیشتر می‌شود.
حجت‌الاسلام جلالی نژاد از حضور زائرانی می‌گوید که حتی مسلمان نبوده و هیچ دینی ندارند، برای مثال شخصی از کشور ژاپن که در صحبت با او از عشقش به اباعبدالله می‌گوید و معتقد است که امام را قبول دارم و به همین علت می‌خواهم در پیاده‌روی اربعین شرکت کنم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!