امام روستایی که تهدید اختلافات را به فرصت خدمت روستائیان به زائران اربعین تبدیل کرده است

امام روستایی که تهدید اختلافات را به فرصت خدمت روستائیان به زائران اربعین تبدیل کرده است
نعلبندی
0
۰۹ شهریور ۱۴۰۲

امام روستای چم‌ژاب نه‌تنها در طول سال پیگیر مشکلات اهالی و رفع اختلافات و مشکلات معیشتی آنها است بلکه روستائیان را برای خدمت به زائران اربعین بسیج کرده تا با پذیرایی و اطعام و فعالیت‌های فرهنگی میزبان آنها باشند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام «مهدی سوری»با اشاره به برنامه های موکب حسینیه قمر بنی هاشم(ع) روستای چم‌ژاب واقع در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام در ایام پیاده روی اربعین حسینی، اظهار کرد: با برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی سعی کرده ایم که خادم زائران اربعین باشیم.

امام محله روستای چم‌ژاب شهرستان دره شهر بیان کرد: علاوه بر پذیرایی و توزیع غذا، برنامه های فرهنگی همچون سخنرانی، اقامه سه نوبت نماز جماعت، مناجات خوانی برای زائران اربعین در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام سوری در ادامه به دیگر برنامه هایی که در این روستا برای اقشار مختلف مردم در حسینیه قمر بنی هاشم(ع) برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: برگزاری سلسله جلسات افزایش جمعیت، برگزاری دوره های آموزش و حفظ قرآن کریم، برگزاری جلسات طب اسلامی، ویزیت رایگان برای اهالی روستا از جمله برنامه هایی است که برای اهالی روستا برگزار می شود.

وی افزود: به منظور حفظ اتحاد و حل اختلافات اهالی این روستا، ۲۰ خانواده را که با یکدیگر مناقشه و درگیری داشتند، آشتی دادیم و در این راستا ۸۰۰ میلیون تومان دیه برای چند خانواده که با هم درگیر شده و منجر به قتل شده بود، پرداخت شد.

امام محله روستای چم ژاب شهرستان دره شهر استان ایلام با اشاره به برنامه های صورت گرفته در این روستا به منظور کمک رسانی به اقشار کم برخوردار گفت: ساخت یک باب منزل برای یک خانواده کم برخوردار، توزیع بسته های معیشتی با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از اقدامات صورت گرفته برای کمک رسانی به اقشار محروم است.

دیگر رسانه‌ها:

خبرگزاری شبستان

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!