محله اربعینی در سنقر کرمانشاه:

موکب این محله در طول سال پذیرای زوار حسینی است+ عکس

موکب این محله در طول سال پذیرای زوار حسینی است+ عکس
مجتبی عظیمی
0
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام نظری امام محله در شهرک شهدای شهر سنقر است؛ چند سالی می‌شود با برپایی موکب در ورودی این شهر از زائران عتبات عالیات پذیرایی می‌کند و خدمات ویژه ای به آن‌ها ارائه می‌دهد. این خدمات تنها شامل اربعین نیست و در روزهای دیگر سال نیز پابرجاست.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام ناصر نظری امام جماعت در مسجد سیدالشهداء شهر سنقر است که چند سالی است در این شهر به فعالیت می‌پردازد و با توجه به اینکه این شهر در نزدیکی مرزهای ایران و عراق واقع شده در ایام اربعین حسینی پذیرای میهمانانی است که عزم سفر به کربلای معلی را دارند.
حجت‌الاسلام نظری با برپایی موکبی با عنوان موکب سیدحسن نصرالله در ورودی شهر سنقر سعی در خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام را دارد.
موکبی که با دور هم جمع کردن خادمان در زمینه‌های پذیرایی، اسکان و حتی خدماتی از قبیل تعمیر ماشین و … را به مسافران ارائه می‌دهند.
موکب سید حسن نصرالله شهر سنقر از پانزده روز پیش از اربعین شروع به فعالیت می‌کند و در مسیر برگشت زائران نیز تا پنج روز بعد از اربعین به فعالیت و خدمت رسانی ادامه می‌دهد.
این موکب که به صورت سه وعده پذیرایی از میهمانان امام حسین علیه السلام را برعهده دارد؛ در اینجا هم شرایط اسکان گروهی فراهم است و هم برای زائرانی که خانوادگی عازم هستند، سوئیت هایی را در نظر گرفته‌اند.
خدمت به زائران امام حسین علیه السلام در این موکب فقط مختص ایام اربعین نیست، کاروان‌ها و مسافران حسینی در ایام دیگر سال از خدمات این موکب بهره مند می‌شوند؛ حجت‌الاسلام نظری در این باره می‌گوید: افرادی که در این ایام توفیق پذیرایی‌ از آن‌ها را داریم در ایام دیگر سال نیز با هماهنگی قبلی می‌توانند در این موکب حضور یابند و استراحت بین راهی داشته باشند؛ این باعث افتخار است که می‌توانیم از میهمانان امام حسین علیه السلام پذیرایی‌ کنیم.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!