محله اربعینی در بروجرد لرستان؛

عنایت ویژه امام حسین به یک کاروان محله‌ای

عنایت ویژه امام حسین به یک کاروان محله‌ای
مجتبی عظیمی
0
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام گودرزی امام جماعت دغدغه مندی است که از ۸ سال قبل با حضور در شهر بروجرد و مسجد حضرت اباالفضل توانسته اقدامات خوبی را به انجام رساند و هرساله با نزدیک شدن به اربعین حسینی برنامه‌های ویژه و در خور این ایام را عملی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام فرشاد گودرزی امام جماعت مسجد حضرت اباالفضل علیه السلام در شهر بروجرد است که از ۸ سال قبل به این محله و مسجد آمده و فعالیت‌های خوبی را رقم زده است.


این امام ۱۲ سال است به عنوان سخنران هیئت محبین آل یاسین در جمع دوستداران اهل بیت علیهم السلام حضور می‌یابد. با فرارسیدن ایام اربعین حسینی مراسمات عزاداری و بزرگداشت عزای امام علیه السلام را به نوعی دیگر در محله برنامه ریزی می‌کنند.
برپایی موکب در محله‌ها و شهر یکی از این اقدامات است که با پذیرایی و کارهای فرهنگی گوناگون سعی در ایجاد فضای اربعینی و حسینی در محله را دارند.


این موکب با سی نفر از خادمان امام حسین علیه السلام از پانزده روز قبل از اربعین حسینی آغاز به کار می‌کند تا علاوه بر ایجاد حال و‌ هوای اربعینی در شهر اهالی را تشویق به این سفر نماید.
حجت‌الاسلام گودرزی امکان سفر به صورت کاروانی را برای عاشقان اباعبدالله علیه السلام فراهم آورده است به طوری‌که افرادی که به هر دلیل قادر به سفر انفرادی نیستند با هزینه خود در قالب کاروان‌ها به سوی سرزمین عشق راهی می‌شوند، که از این طرح استقبال خوب و ویژه ای صورت گرفته است.
امام جماعت مسجد حضرت اباالفضل شهر بروجرد از شیرینی ها و زیبایی‌های سفر جمعی اربعین می‌گوید و آن را متمایز از دیگر سفرها می‌داند او اینچنین می‌گوید: نزدیک کربلا بودیم و یک شب خیلی بد گذشت و جایی برای خواب نیافتیم چون برحسب بی تجربگی نمی‌دانستیم باید قبل از غروب برا استراحت در مواکب جایی را در نظر بگیریم؛ همه بچه‌ها در دل با امام حسین علیه السلام زمزمه داشتند که ما میهمان شما هستیم. در همین حین خانمی به سمت ما آمد و ما را دعوت کرد برای استراحت و وسیله نقلیه نیز برایمان تأمین کرد؛ وقتی به منزل او رسیدیم در کمال ناباوری با خانه ای بسیار مجلل روبه رو شدیم و متوجه شدیم منزل یکی از مسئولان عراقی است. همه بچه‌ها وقتی که دیدند امام حسین علیه السلام چگونه از ما میهمان نوازی کرده بود، حال عجیبی پیدا کردند.

حجت‌الاسلام گودرزی علاوه بر تمام این‌ها در محله کار با نوجوان و کودکان را به صورت جدی پیگیری می‌کند و برنامه‌هایی از قبیل کتاب‌خوانی، برنامه‌های ورزشی و کلاس‌های آموزشی دارد. به صورت هفتگی ۲۵ نفر از نوجوانان گعده ای تشکیل داده و کتابی را معرفی کرده و با هم آن را مطالعه می‌کنند و در آخر مسابقه‌ای تدارک می‌بینند که در تشویق و ترغیب نوجوانان به مطالعه تأثیر خوب و مثبتی داشته است.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!