محله اربعینی در یزد؛

۳۰۰ کاروان زیارت اولی با کمک خیّرین یزدی راهی کربلا شدند

۳۰۰ کاروان زیارت اولی با کمک خیّرین یزدی راهی کربلا شدند
مجتبی عظیمی
0
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام کارگر گفت: با نزدیک شدن به پایان ماه محرم و صفر پویش محله اربعینی با هدف ایجاد و انتقال شور و اشتیاق عزاداری دهه اول محرم به ایام پایانی ماه صفر در محلات برگزار خواهدشد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام حسین کارگر راهیار بنیاد هدایت در استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار این مرکز به اقدامات انجام شده در ایام اربعین اشاره و مطرح کرد: سال گذشته زیارت اولی‌ها را به عتبات عالیات اعزام کردیم و امسال نیز این طرح را گسترش داده و در ۱۲۰ محله در استان کاروان زائر اولی را راه‌اندازی کردیم.

وی اضافه کرد: برنامه شاخص اصلی ما جاماندگان اربعین است که به هر دلیلی از سفر اربعین جا می‌مانند که در هر محله راه پیمایی تا گلزار شهدا و امامزاده ها برگزار شد.

حجت‌الاسلام کارگر از کمک خیرین و پای کار آمدن آنها خبر داد و خاطرنشان کرد: خیّرین از کاروان‌های زائر اولی حمایت کردند؛ سال گذشته ۳۰۰ کاروان و با همراهی یک‌ روحانی راهی کشور عراق شدند که امسال نیز بر طبق همین اعزام ها را ادامه دادیم.

راهیار بنیاد هدایت در یزد اضافه کرد: موکب‌هایی از این استان با همکاری رزمنده‌ها، سپاه و هیئت‌ها در این ایام برپا شد و از قبل از اربعین مستقر شدند و امسال با برگزاری جلسات و گعده‌ها سعی شد تا نواقص مرتفع گردیده و خدمت رسانی بهتر صورت بگیرد.

وی ادامه داد: حامی مالی اصلی مواکب مردمی بوده و سازمان تبلیغات نیز در موضوع توانمندسازی نقش بسزایی داشته است.

حجت‌الاسلام کارگر با اشاره به برگزاری رزمایش «محله اربعینی»، گفت: در محله اربعینی همه نگاه‌ها اربعینی است و سعی ما این بود که  همه اتفاقات و‌ شور و شوق دهه اول محرم را به ایام اربعین نیز انتقال دهیم، یکی از برنامه‌ها برگزاری همایشی با حضور خانواده‌های شهدا و والدین آن‌ها در سه نقطه استان است که با حضور اهالی و مردم برگزار شد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!