محله اربعینی در لنجان؛

بانوی شریکه الامامی که برای جمع آوری کمک‌های مردمی بانوان محله را بسیج کرد

بانوی شریکه الامامی که برای جمع آوری کمک‌های مردمی بانوان محله را بسیج کرد
مجتبی عظیمی
0
۲۴ شهریور ۱۴۰۲

خانم جلالی شریکه الامامی است که با حضور در بین اهالی و بانوان شهر لنجان علاوه بر اقدامات ویژه در طول سال، توانسته برای موکب اربعین و محله اربعینی تلاش کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت خانم شهلا جلالی همسر حجت‌الاسلام مجید احمدی است و حدود بیست سال هست که به همراه همسر خود در مناطق مختلف تبلیغی حضور دارند و اکنون چند سالی می‌شود که در منطقه لنجان اصفهان حضور دارند.
او که تحصیلات خود را تا مقطع سطح دو حوزه گذرانده به صورت تخصصی هم در حیطه مشاوره خانواده مطالعاتی داشته که همین امر موجب شده بتواند در کنار همسرش به شکل متفاوتی حضور یابد و در خدمت خانواده‌ها باشد.
او با برگزاری کلاس‌های مختص خانواده با رویکرد نهج‌البلاغه و تفسیر نهج‌البلاغه ارتباط خوبی بین خانواده‌ها و این اثر شریف ایجاد کرده است.
خانم جلالی کلاس‌های ویژه‌ای برای کودکان و نوجوانان نیز در طول سال دارد و همچنین در طول ماه محرم و صفر شب و روز مراسم عزاداری برگزار می‌کند.
شهر لنجان مانند بسیاری از شهرهای دیگر در راستای پذیرایی و خدمت رسانی از مسافران و زائران امام حسین علیه السلام موکبی را در عمود ۷۸۹ راه اندازی کرده است که خانم جلالی با کمک دیگر بانوان شهر برای جمع آوری کمک های مردمی و نیروی انسانی پای کار آمده‌اند به طوری‌که به گفته ایشون سال گذشته بیش از هزار ملحفه و پتو خریداری و آماده و به کشور عراق ارسال شد، که همه با کمک‌های مردمی و خیّرین بوده است.
یکی دیگر از موهبت‌هایی که خدای متعال به دوستداران ابا عبدالله الحسین علیه السلام عطا کرده حرکت مردمی پیاده‌روی جاماندگان اربعین بوده که در این شهر نیز این برنامه هرساله برگزار می‌شود و اهالی شهر لنجان که به هر دلیلی از حضور در سفر اربعین جامانده اند، در این برنامه حضور می یابند و هر ساله به سیل مشتاقان این پیاده روی اضافه می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!