اهالی شهرک دوکوهه هر سال پذیرای زائرین اربعین در طریق الحسین هستند

اهالی شهرک دوکوهه هر سال پذیرای زائرین اربعین در طریق الحسین هستند
مجتبی عظیمی
0
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

شهرک دوکوهه اندیمشک در مسیر زائرین اربعین و طریق الحسین قرار گرفته است؛ اهالی این شهرک هر ساله در ایام اربعین موکب در ابتدای شهرک مستقر می‌شوند و از زائرین و عاشقان زیارت امام حسین(ع) در این مسیر عاشقی پذیرایی می‌کنند؛ امسال نیز قرار است این موکب متنوع تر از سال‌های گذشته در خدمت زائرین باشد و امکانات پذیرایی و اسکان را برای دلدادگان اربعین حسینی فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام هادی صیادی امام محله مسجد امام حسین(ع) شهرک دوکوهه در شهرستان اندیمشک در استان خوزستان است.

شهرک دوکوهه بیش از ۵ هزار نفر جمعیت دارد و مردمی نسبتاٌ محروم هستند؛ مسجد امام حسین(ع) نیز تنها مسجد این شهرک بوده که محل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی این شهرک است که حجت الاسلام صیادی قریب به یک سال است توفیق حضور در این مسجد را دارد و برای ارتقاء فرهنگی و رونق فعالیت های اجتماعی شهرک دوکوهه تلاش می کند.

با آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان شهرک دوکوهه نیز سیاه پوش و عزادار شهدای کربلا شد و مسجد امام حسین(ع) این شهرک تا ۱۲ محرم هر شب پذیرای عزاداران حسینی و برنامه های سخنرانی و روضه و سینه زنی بود؛ برنامه هایی که قرار است تا پایان ماه صفر ادامه پیدا کند و هفته‌ای ۲ شب در شب های چهارشنبه و جمعه مراسم عزاداری و سینه زنی برقرار است.

برنامه های عزاداری ماه محرم در این شهرک خلاصه در مسجد نبود و چندین هیئت عزاداری نیز پذیرای عزاداران و به خصوص جوانان بودند؛ حجت الاسلام صیادی نیز در کنار برنامه های مسجد به دو هیئت و مجلس عزاداری سر می زد و در برخی از مراسمات به سخنرانی می پرداخت.

به گفته این امام محله امسال برنامه های عزاداری در این شهرک شاهد حضور بیشتر و استقبال پرشور تر نوجوانان و دانش آموزان بودند؛ مطلبی که نادرستی اظهارات برخی از ناامیدان در مورد جوانان و نوجوانان و دانش آموزان امروزی را اثبات می کنند که خیال می کنند نسل های دهه هشتادی و نودی به دنبال دین و معنویات نیستند.

حجت الاسلام صیادی در تابستان امسال نیز برای پر کردن اوقات فراغت نوجوان و دانش آموزان کلاس های آموزشی و تربیتی راه انداخت که اکنون بیش از ۶۰ دانش آموز در این برنامه های شرکت می کنند و در کلاس های قرآن و حلقات صالحین شرکت می کنند.

مسجد نیز برای ایجاد نشاط در بین شرکت کنندگان برنامه های ورزشی مانند سالن فوتبال و استخر تدارک دیده و در خود مسجد نیز میز پینگ پنگ و… نیز فراهم شده است.

شهرک دوکوهه در مسیر طریق الحسین قرار دارد و هر ساله پذیرای زائرین حضرت سیدالشهدا(ع) در این مسیر نورانی است؛ چند سالی است که موکب در ورودی شهرک مستقر می شود و امسال هم قرار است موکب اربعینی دوکوهه متنوع تر از سال های گذشته به عاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خدمت رسانی داشته باشد و به گفته حجت الاسلام صیادی امسال در پذیرایی و اسکان محدودیت نداریم و بر اساس امکانات به زائرین عزیز خدمت خواهیم کرد.

حال و هوای اربعینی این محله تنها در موکب خلاصه نمی شود؛ هر ساله نیز تعدادی از محبان اهل بیت(ع) خود را به خیل زائران و دلدادگان در مسیر نجف به کربلا می رسانند و حجت الاسلام صیادی نیز در راستای تسهیل زیارت علاقه مندان به زیارت عتبات عالیات تلاش می کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!