راهیار منطقه ای بنیاد هدایت در شمالغرب کشور :

توانمندسازی شبکه امامان محلات اولویت تبلیغ دینی در اردبیل است

توانمندسازی شبکه امامان محلات اولویت تبلیغ دینی در اردبیل است
رضا رفیعی‌مهر
0
۰۹ خرداد ۱۴۰۱
راهیار منطقه شمالغرب کشور بر ضرورت بروز رسانی تبلیغ دینی تاکید کرد و گفت: با هدف ارتقای موفقیت در توسعه فرهنگ دینی، توانمند سازی شبکه امامان محله با جدیت دنبال می‌شود.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام یاسین حسن زاده صبح یکشنبه در نشست هم اندیشی راهیاران و شریکه الامام بنیاد هدایت که در نیر برگزار شد، در سخنانی با تقدیر از فعالیت‌های شایسته و مؤثر راهیاران استان اردبیل در تثبیت جایگاه فرهنگی و اجتماعی مساجد در بین مردم، اظهار کرد: راهیاران شهرستانی باید به طور مستمر از امامان محل فعالیت خود سرکشی کرده و از مشکلات مناطق اطلاع یابند.
وی بر ضرورت توانمندسازی شبکه امامت تاکید کرد و گفت: لازم است راهیاران در برنامه‌ای جامع و مستمر در توانمندسازی شبکه امامت تلاش کرده و با برگزاری جلسات گعده‌ای مستمر، روش‌های نوین تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و با تعامل و همفکری در ترویج فرهنگ اسلامی فعالیت کنند.
راهیار منطقه شمالغرب کشور وظیفه مهم راهیاران شهرستانی را ضریب دادن فعالیت‌ها به امامان شاخص و الگو در شهرستان‌ها برشمرد و افزود: در کنار فعالیت راهیاران، همکاری مؤثر همسران آنان به عنوان «شریکه الامام» می‌تواند میزان موفقیت در تبلیغ را افزایش داده و فرهنگ سازی امور تبلیغی و مسائل دینی را در بین خانواده‌ها ارتقا بخشد.
توانمندسازی شبکه امامان محلات اولویت تبلیغ دینی در اردبیل است
حجت الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل نیز در این نشست در سخنانی، با بیان گزارش اجمالی از فعالیت امامان محله استان اردبیل، موفقیت و پیشبرد اهداف راهیاران را منوط به همکاری شریکه الامام عنوان کرد و گفت: در جامعه کنونی باید از هر فرصت و ظرفیتی برای اشاعه فرهنگ ایرانی، اسلامی استفاده کرده و در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستاد.
وی در مورد ارزیابی فعالیت امامان محله گفت: نحوه ارزیابی و سنجش میزان عملکرد امامان باید به صورت دقیق و با استفاده از ظرفیت هر شهرستان در سریع‌ترین زمان انجام شود تا هم به عنوان تجربه نگاری برای دیگر راهیاران و هم در راستای احصای نقاط قوت و ضعف مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، در بخش دیگری از این نشست، کارگاه آموزشی ویژه همسران راهیاران به عنوان «شریکه الامام» برگزار و بر ضرورت برقراری ارتباط صمیمی و انس با بانوان و مادران محلات در راستای توانمندسازی شبکه امامت تاکید شد.
همچنین در ادامه عملیات ارزیابی و نیز نحوه فعالیت در سامانه راهیاران، به شرکت کنندگان آموزش داده شده و همچنین از راهیاران موفق با اهدای لوح سپاس و هدایایی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تجلیل شد.
در دیگر رسانه ها ببینید:
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!