گزارشی از رویداد آرمان۳/ بخش دوم

 اجرای مدل امام محله‌؛ کلیدی‌ترین راه حل مشکلات/ رفاه و تمکن مالی جامعه ما را از جهاد تبیین بی‌نیاز نمی‌کند

 اجرای مدل امام محله‌؛ کلیدی‌ترین راه حل مشکلات/ رفاه و تمکن مالی جامعه ما را از جهاد تبیین بی‌نیاز نمی‌کند
مجتبی عظیمی
0
۱۸ بهمن ۱۴۰۲

رویداد آرمان ۳ با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از امامان شاخص استان‌های گیلان، هرمزگان، کرمان، ایلام و کرمانشاه و با برنامه‌های متنوع و رقابت گروه‌های حاضر در رویداد به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، رویداد آرمان ۳ با حضور امامان شاخص استان‌های گیلان، هرمزگان، کرمان، ایلام و کرمانشاه برگزار شد.

کارگاه آموزشی طراحی نقشه تحول و پیشرفت، گعده‌های روایت امامت تجربه نگاری و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز از جمله برنامه‌های این نشست بود.

در کنار این موارد به منظور توانمندسازی امامان برای طراحی نقشه تحول و پیشرفت، پنج سرفصل و موضوع مشخص شده که با استفاده از ظرفیت اساتید مجرب، این سرفصل‌ها در طی این چند روز به ارائه شد.

«رؤیا؛ فناوری به حرکت در آوردن مردم»، «حلقه‌های میانی و ویژگی‌های شش گانه آن»، «جهاد تبیین» و«نهضت روایت» عناوینی بود که از سوی اساتید در این رویداد به امامان محله ارائه شد.

برنامه های دومین روز از رویداد با ارائه حلقه های میانی و ویژگی‌های آن توسط معین محمدی دستیار مدیرعامل بنیاد هدایت آغاز شد؛ در ادامه امامان در گعده های طراحی نقشه تحول و پیشرفت محله حاضر شدند و افراد هر گروه به ارائه نقشه تحول و پیشرفت خود پرداختند.

حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، سخنران پیش از ظهر دومین روز از سومین رویداد آرمان بود که به ارائه بحث جهاد تبیین پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از ۴۵۰ بار علنی و در خفا؛ در جلسات عمومی و خصوصی بر اهمیت این موضوع تأکید کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز تمام تلاش‌های ما باید با محوریت جهاد تبیین باشد، به ویژگی های جهاد تبیین پرداخت و گفت: اگر فرض کنید همه مشکلات و مسائل اقتصادی هم حل شود باز ضرورت جهاد تبیین به جای خود باقی‌ است؛ اگر همه به رفاه اقتصادی برسند هم قضیه تبیین و جهاد تبیین یک نیاز است و انکار کردنی نیست.

معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: هزاران نفر هستند که به لحاظ اقتصادی مشکلی ندارند و وضع مالی خوبی دارند اما در بسیاری از مسائل دینی خود و حتی در برخی از مسائل ساده خانوادگی دچار مشکل هستند؛ بنابراین باید در عرصه جهاد تبیین فعالیت داشته باشیم.

حجت الاسلام عزت زمانی خاطرنشان کرد: فهم ما این است که علت العلل و مهم‌ترین مسئله ای که اگر حل شود بقیه مسائل نیز حل خواهند شد یا به راه های آسان تری در حل مسئله خواهیم رسید، جهاد تبیین و باز کردن گره های ذهنی است؛ گره ذهنی دست بشریت را می بندند.

برنامه بعدی امامان حاضر در نشست برگزاری گعده ها و نوشتن بوم های محله بود که در نوبت عصر ادامه پیدا کرد؛ پس از برگزاری نماز مغرب و عشاء جماعت در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، درس اخلاق امامت با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی، آخرین برنامه امامان در دومین روز از این رویداد بود که در مدرس امام خمینی(ره) مدرسه فیضیه برگزار شد.

برنامه های سومین روز رویداد با برگزاری گعده ها آغاز شد و امامان محله در گروه های خود در یک نیم روز به تدوین نقشه تحول و پیشرفت محله‌های خود پرداختند و با انتخاب نقشه برتر گعده ادامه پیدا کرد؛ طراحی بوم منتخب گروه و آماده شدن برای ارائه برنامه دیگر این گعده ها بود.

در نوبت عصر نیز برنامه ارائه بوم ها با داوری حجج اسلام سیدناصر میرمحمدیان، موحد و نوری برپا شد؛ این برنامه پس از نماز مغرب نیز ادامه یافت سه گروه برتر انتخاب شدند؛ پایان بخش برنامه های دومین رویداد آرمان، جمع بندی مباحث مطرح شده در این دوره از سوی مدیرعامل بنیاد هدایت و تقدیر از برترین‌ها در مراسم اختتامیه بود.

گفتنی است، عملیات «محله پیشرفت» برنامه شش ماهه پیش‌روی بنیاد هدایت است و تا عید غدیر ادامه خواهد داشت. ضمن این عملیات چندین رویداد آرمان برگزار خواهد شد و امامان شاخص استان‌های سراسر کشور با حضور در قم، در این برنامه‌ها شرکت خواهند کرد. در ادامه مسابقه‌ای ملی نیز با همین عنوان و موضوع برگزار خواهد شد و برای ۱۰۰ محله برگزیده کشور، برنامه‌های مفصلی تدارک دیده شده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!