به مناسبت روز جهانی مسجد؛

روحانیون شهرستان بابلسر گردهم آمدند

روحانیون شهرستان بابلسر گردهم آمدند
مجتبی عظیمی
0
۰۵ شهریور ۱۴۰۱

گردهمایی روحانیون شهرستان بابلسر به مناسبت روز جهانی مسجد با حضور مسئول گزینش بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی در امام‌زاده ابراهیم(ع) این شهرستان برگزار شد.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، گردهمایی روحانیت شهرستان بابلسر به مناسبت روز جهانی مسجد با حضور مسئول جذب و گزینش بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از روحانیت شهرستان بابلسر شامگاه،۳۰ مردادماه در امام‌زاده ابراهیم(ع) این شهرستان برگزار شد.

در این گردهمایی حجت‌الاسلام رسول عارفی‌زاده، مسئول جذب و گزینش بنیاد هدایت با اشاره به اهمیت مساجد در تحول جامعه گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و وقوع ولایت عظمی(ظهور) به فرمایش رهبر معظم، سه گام خودسازی، جامعه پردازی، تمدن سازی باید طی شود.

وی افزود: اولین اقدام برای رسیدن به این سه الگو، پویایی و اوج گرفتن مساجد با محوریت امام جماعت و تشکیل حلقه‌های میانی است.

عارفی‌زاده با بیان اینکه امام میانی باید حرف ولی را به امت تفهیم کند، ادامه داد: خاستگاه این کار و تربیت نیروی‌های دلسوز و انقلابی در مسجد با محوریت امام جماعتی است که دارای این شاخصه باشد که گوش به فرمان و امر ولی جامعه دارد و حرف‌ها را برای آحاد مردم محله تحت تبلیغ خود تفهیم می‌کند.

مسئول گزینش بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: امام جماعتی می‌تواند اثر مستقیم در تشویق مردم برای دعا در امر فرج داشته باشد که آمادگی برای ظهور آن ولایت عظمی را مهم‌ترین کار ویژه خود قرار دهد که چشم به امام ولی جامعه داشته باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام میکائیل محمدپور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر نیز ضمن تشکر از تمام علما و روحانیون که در ماه محرم با حضور در محافل دینی و مذهبی این شهرستان به امر تبلیغ فرهنگ ناب عاشورایی و تبیین معارف حسینی پرداخته‌اند، گفت: از لطف خداوند و مجاهدت شما روحانیون و دیگر ارکان مساجد و تکایا، امسال در همه شهرستان، «منبر معرفت» در مجالس عزاداری باشکوهی برقرار شد، که نشان از غیرت دینی و ایمان مردم ولایت مدار و حسینی بود.

وی افزود: مساجد جامعه پرداز یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه اسلامی هستند که در آن روحانیت نه تنها به عنوان امام جماعت، بلکه به عنوان امامی هستند که نقطه اتصال مردم محله با یکدیگر، ولی‌فقیه و حاکمیت جامعه را برعهده دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر با ارائه این مطلب که امام جماعت مساجد با استفاده مناسب از سه پیوند «ایمانی»، «خانوادگی» و «همسایگی» خدمت و محبت را بین اهالی محله گسترش می‌دهد، گفت: در این نگاه مسجد محل نشر افکار، ایده‌ها و تقسیم مسئولیت‌های اجتماعی بین مردم است و به عنوان مهم‌ترین رکن خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که سازمان تبلیغات اسلامی در این محور تلاش دارد تا با تمرکز بر رشد امامان محله، موجبات ارتقا مسجد و محله را در جهت نشر خدمت و محبت در جامعه فراهم آورد‌.

در ادامه این گردهمایی پدر شهیدمدافع حرم حجت‌الاسلام محمد امین کریمیان به بیان خاطراتی از شهید مدافع حرم پرداخت.

دورگردانی پرچم طواف شده ضریح حضرت ابوالفضل العباس(ع) در جمع روحانیون حاضر از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

در پایان گردهمایی از پدر روحانی شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام محمدامین کریمیان هم با اهدای تابلوی فاخری از تمثال شهید و دیگر شهدای روحانی شهرستان، تجلیل به‌عمل آمد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری ایکنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!