به قلم امام محله بهاباد به نشر رسید؛

کتاب «راهکارهای صیانت از نظام خانواده در فضای مجازی»

کتاب «راهکارهای صیانت از نظام خانواده در فضای مجازی»
مجتبی عظیمی
0
۲۴ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام خدادای در کنار فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با مشاهده آسیب‌های فضای مجازی در زمینه خانواده به تألیف کتاب و ارائه راهکارهای مختلف برای کاهش آسیب‌ها در این زمینه پرداخته و اولین کتاب خود را به نشر رسانده که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مهدی خدادادی امام محله امام حسن عسکری بهاباد استان یزد است.

از سال ۸۶ فعالیت تبلیغی دارد و ۴ سالی می شود که در این محله به خدمت رسانی فرهنگی و اجتماعی می پردازد.

امام جماعت مسجد امام حسن عسکری در کنار فعالیت های تبلیغی و خدمت رسانی به مردم دغدغه خانواده دارد و دستی در تألیف و پژوهش.

بخشی از تلاش های این روحانی فعال در قالب کتابی تحت عنوان «راهکارهای صیانت از نظام خانواده در فضای مجازی» به چاپ رسیده و مورد استقبال و رضایت مخاطبان و همشهریان خود قرار گرفته است.

او درباره انگیزه تألیف این کتاب می گوید: با توجه به سرعت زیادی که گسترش فضای مجازی در جامعه داشت باعث بروز آسیب هایی به خانواده‌ها شد؛ در این پژوهش با بررسی آسیب‌ها، راهکار های مختلفی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌ها در زمینه فکری و اعتقادی، اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی، خانوادگی و حکمیتی ارائه کردیم.

حجت الاسلام خدادادی می گوید: در برنامه‌هایی که برای جوانان برگزار می شود، این مباحث مطرح می شود و جوانان نیز به ارائه نظرات خود می پردازند که کمک فراوانی به ما در تهیه و تألیف کتاب داشت؛ مراسم رونمایی از کتاب در اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. من در زمینه خانواده دغدغه مند هستم و قصد دارم پژوهش های خود را در این زمینه ادامه دهم.

فعالیت های فرهنگی جوانان و نوجوانان در پایگاه بسیج بخش دیگری از فعالیت هایی است که در مسجد برای برادران و خواهران برگزار می شود و در تابستان برای خواهران کلاس های کلاس قرآن و زبان و آموزش های فنی و حرفه ای و برای برادران قرآن و مهارت های کامپیوتر برقرار بود.

حجت الاسلام خدادادی برای نوجوانان مسابقات متنوع و برنامه های ورزشی نیز داشت و بیش از ۵۰ نوجوان دختر و پسر در این کلاس‌ها شرکت می کردند؛ او الان نیز به مدارس می رود در بین دانش آموزان حضور پیدا می کند و در مراسمات آن‌ها شرکت می کند.

حجت الاسلام خدادای که در یکی از مناطق هدف بنیاد علوی فعالیت دارد، گروه جهادی حضرت فاطمه(س) را که قبلا تاسیس شده بود ولی بدون فعالیت بود را دوباره راه اندازی کرد و حدود ۲۰ نفر از جوانان پای کار فعالیت های جهادی در اردوهای جهادی هستند.

از فعالیت های اخیر این گروه جهادی حضور در مناطق سیل زده جلگه در سال گذشته است که به علت شکستن سد خاکی، باعث خرابی تعداد زیادی از خانه ها شد و تعدادی از بچه های گروه جهادی در کمک به مردم سیل زده حضور داشتند.

در آتش سوزی مراتع در روستای دُرند نیز ۱۵ نفر از اعضای گروه جهادی به مدت ۲روز به کمک رسانی در این حادثه رفتند.

با همت حجت الاسلام خدادادی و همراهی گروه جهادی و مردم صحن مسجد سنگ فرش شد و چند مورد تعمیر منازل نیازمندان نیز صورت گرفته است.

حجت الاسلام خدادادی مسئول مرکز نیکوکاری مسجد نیز هست و ۷۰ خانوار تحت پوشش را سازماندهی کرده و بسته های معیشتی و لوازم مایحتاج مثل یخچال و تلویزیون و سایر ملزومات نیازمندان با کمک کمیته امداد و مردم محله تأمین شده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!