حجت الاسلام غلامی مطرح کرد؛

بازگشت به مسجد؛ مهم‌ترین راهبرد برای خنثی سازی نقشه‌های دشمن و زمینه سازی ظهور+فیلم

بازگشت به مسجد؛ مهم‌ترین راهبرد برای خنثی سازی نقشه‌های دشمن و زمینه سازی ظهور+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

قائم مقام بنیاد هدایت یکی از مهم‌ترین راه‌های برون‌رفت از چالش‌هایی که دشمن ایجاد می‌کند و آماده سازی جامعه برای ظهور را بازگشت به سنگر مسجد دانست و گفت: باید در این سنگر تربیت شکل گیرد و قلوب مؤمنین به یکدیگر پیوند بخورد تا اراده‌های مردمی پای کار بیایند و اجتماع ایمانی برای تحقق ظهور را تشکیل دهند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام رضا غلامی قائم مقام بنیاد هدایت، در همایش تجلیل از برگزیدگان مهرواره بانور در مشهد ضمن عرض خداقوت به برترین‌های مهرواره و عوامل برگزار کننده این رویداد گفت: خداوند همه انبیاء را برای یک هدف متعالی مبعوث کرد تا برای اقامه قسط و عدل قیام همگانی کنند.
وی به کار بردن تعبیر امام غائب را تعبیر غلطی خواند و عنوان کرد: امام حاضر است و آنچه غائب است و باید رقم بخورد، اجتماع و امت امام است که باید شکل بگیرد‌.
قائم مقام بنیاد هدایت با بیان اینکه اگر امت از پس پرده غیبت خود را بیرون بیاورد، عصر ظهور محقق می‌شود، افزود: اراده‌های مردمی باید پای کار بیایند و قلوب مؤمنین باهم جمع شوند و اجتماع ایمانی را برای تحقق ظهور تشکیل دهند.
وی تشکیل جامعه ایمانی را فلسفه ارسال همه انبیاء دانست و بیان داشت: آن چیزی که زمینه‌ساز ظهور می‌شود این است که جامعه ما شرایط حضور و میزبانی از ولیعصر(عج) را فراهم کند.
حجت الاسلام غلامی بانوان برگزیده در مهرواره بانور را مورد خطاب قرار داد و اعلام داشت: این اقداماتی که شما در مهرواره بانور انجام دادید و به طور کلی حل مسئله و گره گشایی‌هایی که در منطقه خود در حال انجام آن هستید تمرین و ممارستی است تا این اجتماع را رقم بزنید.
وی ادامه داد: زمانی ظرفیت‌هایی که ایجاد کرده‌اید به آن حرکت مهم ختم می‌شود که با برنامه ریزی و تعیین افق پیش رو همراه باشد و این کارها و اقدامات شما بهانه‌ای برای همدلی و همراهی و تحقق آن اجتماع مهم است. در عدم تحقق این مسیر تقابلی وجود دارد و این تقابل از زمان خلقت حضرت آدم(ع) شکل گرفته است.
قائم مقام بنیاد هدایت افزود: در تقابل جبهه حق که امام رهبری می‌کند و جبهه باطل که شیطان رهبری می کند، ما باید برای تحقق جبهه حق و اجتماع مؤمنین تلاش کنیم، اما یکی از مؤثرترین عنصرهایی که مانع تحقق جامعه ایمانی می‌شود، شیطان و دیگری نفس و منیت انسان است.
حجت الاسلام غلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز تمدن غرب به افول قدرت خود رسیده است، گفت: غرب امروز به بی هویتی رسیده و ارکان قدرت خود را از دست داده است بنابراین در این برهه برای شکل گیری جامعه ایمانی باید تلاش کرد که یکی از راهکارهای آن قوی کردن پیوند اخوت و احیای ارتباطات همسایگی است. در عالم همسایگی گره گشایی‌های بسیاری انجام می‌شد اما اکنون در کلان شهرها همسایگی دیگر معنا ندارد و از یاد رفته است.
قائم مقام بنیاد هدایت با تأکید بر اینکه نظام طاغوت در حال نابود کردن نهاد خانواده است، بیان داشت: دشمن بشریت از صد سال پیش بنای نابودی خانواده را گذاشته و سعی در قطع رشته پیوندهای اجتماعی یعنی خانواده، همسایگی و برادری و ترویج فساد را داشته که بانوان نقش مؤثری را در عبور از این بحران و نقشه دشمن خواهند داشت.
وی افزود: بانوان وظیفه تولید نسل و تربیت انسان را برعهده دارند و در مقابل تمدن غرب در حال ذبح کردن فرزندان ما و به اباحه گری کشاندن بانوان ماست که آثار آن در جامعه کنونی نیز مشهود است؛ این‌ها همه کار ویژه تمدن غربی است چراکه این دو عنصر عناصر تأثیر گذاری هستند که در شکل گیری تمدن اسلامی دخیل و مؤثر می‌باشند.
حجت الاسلام غلامی بیان داشت: عنصر تربیت کننده خانواده زن است و تربیت در دامن زن شکل می‌گیرد، به همین‌ دلیل حرکت های شما باید جهت گیری تمدنی داشته باشد تا موجب زمینه سازی ظهور شود.
وی با بیان اینکه غرب به صورت جدی و با همه قدرت و ابزارهای خود پای کار آمده است، گفت: دشمن اکنون ما را به چالش جدی کشانده است که علاج آن و نزدیک کردن جامعه به ظهور، فرمول‌های ساده‌ای دارد که لازم است به سمت این راهکارها حرکت کنیم که یکی از فرمول‌های ساده این است که باید به سنگر مسجد برگردیم تا در این سنگر تربیت شکل گیرد و دل‌ها به یکدیگر پیوند بخورد.
وی ادامه داد: حال فعلی مساجد ما خوب نیست، چراکه طی سال‌های اخیر خارج از این سنگر ارزشمند جنگیده‌ایم که در بسیاری از مواقع نتایج دلخواه‌مان نیز حاصل نشده است درحالی‌که مساجد جایگاه و کارکردهای ویژه‌ای دارند و بازگشت به آنان بسیار کارساز خواهد بود.

حجت الاسلام غلامی در جمع بندی بیانات خود گفت: اگر بخواهیم اجتماع ایمانی شکل گیرد و زمینه سازی ظهور انجام شود باید تلاش کنیم و مردم را پای کار بیاوریم و سپس مردم را به مسجد گره بزنیم که مهمترین ظرفیت برای شکل گیری این اجتماع، بانوان هستند که ان شاءالله با این راهکارها این آرمان بزرگ الهی که تشکیل حکومت اسلامی است، به زودی محقق شود.

 

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!