دوره نخست آئین تجلیل از برترین‌های مهرواره بانور به کار خود پایان داد

دوره نخست آئین تجلیل از برترین‌های مهرواره بانور  به کار خود پایان داد
مجتبی عظیمی
0
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

️آئین تجلیل از برگزیدگان مهرواره بانور که قرار بود در دو دوره مجزا در مشهد مقدس برگزار شود، اکنون دوره نخست آن به روز پایانی خود رسید که در این دوره بنیاد هدایت و ستاد ملی مهرواره بانور میزبان حدود ۶۰ بانوی برگزیده و خانواده‌های آنان بودند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، در آخرین روز از دوره نخست آئین تجلیل از برترین‌های مهرواره بانور، جلسه‌ای با حضور عوامل بنیاد هدایت و برگزیدگان مهرواره بانور در سالن همایش هتل نخل مشهد برگزار شد.

این مراسم با قرائت همگانی صلوات خاصه امام رضا(ع) آغاز شد و سپس حجت الاسلام رضا غلامی قائم مقام بنیاد هدایت در جمع بانوان برگزیده در مهرواره حاضر شد و ضمن عرض خداقوت به برترین‌های مهرواره و عوامل برگزار کننده این رویداد گفت: خداوند همه انبیا را برای یک هدف متعالی مبعوث کرد تا برای اقامه قسط و عدل، قیام همگانی کنند.

وی تشکیل جامعه ایمانی را فلسفه ارسال همه انبیا دانست و بیان داشت: آنچیزی که زمینه‌ساز ظهور می‌شود این است که جامعه ما شرایط حضور و میزبانی از ولیعصر(عج) را فراهم کند.

حجت الاسلام غلامی به کار بردن تعبیر امام غائب را تعبیر غلطی خواند و عنوان کرد: امام حاضر است و آنچه غائب است و باید تحقق یابد، اجتماع و امت امام است.

قائم مقام بنیاد هدایت با بیان اینکه اگر امت اسلام از پس پرده غیبت خود را بیرون بیاورد، عصر ظهور محقق می‌شود، افزود: اراده‌های مردمی باید پای کار بیایند و قلوب مؤمنین با هم جمع شوند تا اجتماع ایمانی را برای تحقق ظهور تشکیل دهند.

حجت الاسلام غلامی همچنین گفت: اگر بخواهیم اجتماع ایمانی شکل بگیرد و زمینه سازی ظهور انجام شود باید تلاش کنیم تا مردم را پای کار بیاوریم و سپس مردم را به مسجد گره بزنیم که مهمترین ظرفیت برای شکل گیری این اجتماع، بانوان هستند.

در ادامه این جلسه تعدادی از برگزیدگان مهرواره بانور به نمایندگی از سایرین در قالب تد به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های خود پرداختند که خانم‌ها مریم کوره پز از مشهد مقدس، سیده نیره احمدی از قم، خدیجه شادکام از گلستان، زهره حسینی از تربت حیدریه و مریم انگشت باف از شهرستان شاهرود طرح‌های خود را مطرح نمودند.

سپس دوره نخست آئین تجلیل از برگزیدگان مهرواره بانور، با تقدیر و تجلیل از برترین‌های این رویداد به کار خود پایان داد.
شایان ذکر است دوره دوم آئین تجلیل از برگزیدگان مهرواره بانور نیز از یازدهم اردیبهشت آغاز و تا چهاردهم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!