از تلاش امام محله‌ای برای ارتقای آگاهی در مورد فضای مجازی و سواد رسانه‌ای تا رفع محرومیت در مناطقی از بشاگرد

از تلاش امام محله‌ای برای ارتقای آگاهی در مورد فضای مجازی و سواد رسانه‌ای تا رفع محرومیت در مناطقی از بشاگرد
مجتبی عظیمی
0
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام حسن زارعی، امام محله مسجد المهدی(عج) استان هرمزگان شهرستان بشاگرد و روستای ایرمیش، به عنوان یک طلبه دهه هفتادی، توانسته ظرفیت‌های مردمی و خیرین را به خوبی به کار بگیرد و در زمینه آموزش و سواد رسانه‌ای و رفع محرومیت‌هاف موفقیت‌های خوبی را به دست بیاورد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسن زارعی که از سال ۹۸ در مسجد حضور دارد به عنوان بومی منطقه پس از ده سال سپری شدن دروس حوزوی و سطح ۲، فعالیت خود را به طور جدی آغاز کرد.

وی براین باور است علی رغم اینکه منطقه بشاگرد یک منطقه محروم در کشور به شمار می‌رود، حمایت‌های زیادی از سوی خیرین و دولتمردان به خصوص در ایام کرونا داشته و با حمایت خیرین بسته های معیشتی زیادی را برای ایتام و فقرا تأمین کرده است.

این امام محله، مسجد را محور اصلی برای فرهنگ و مذهب و دین می‌داند؛ نقطه‌ای ویژه برای مقابله با آسیب‌ها و پیوند با مدارس و نوجوانان، به گونه‌ای که با پیگیری‌های لازم یکی از مساجد و کانون‌های فعال بشاگرد، کانون منتظران ظهور و در مسجد المهدی(عج) است و این کانون جزو دو کانون فرهنگی برتر در سطح استان معرفی شده است.

فعالیت های فرهنگی مسجد در سطح روستا و تلاش‌های مردمی و جذب جوانان به سمت و سوی ورزش و برگزاری کلاس های تقویتی و جهاد تبیین و سواد رسانه‌ای و آشنایی با فضای مجازی بخشی از این شاخصه‌ها در موفقیت است.

حجت الاسلام زارعی، فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص فضای مجازی را یکی از راهبردهای مهم در اهمیت آموزش به نسل جوان می‌داند، آنجا که فرمودند اگر رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را برعهده می‌گرفتم، رویکردی که باید مسئولان نسبت به آن اهتمام داشته باشند تا با آسیب‌شناسی و ارتقای آگاهی، مانع از گرفتاری نسل جوان و نوجوان در این فضای خطرناک باشند.

این امام محله در زمینه ایجاد آشتی میان زوجینی که دارای اختلاف هستند و ممانعت از طلاق و ایجاد شغل از طریق صندوق کارآفرین شهرستان و خیرین به خصوص در زمینه باغداری و برداشت سیب، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی و رفع محرومیت و درمان اعتیاد و مقابله با آسیب‌های آن و حمایت از بهبودیافتگان فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

با توجه به اینکه حجت الاسلام زارعی بومی محله هست و با آسیب‌های اجتماعی آشنایی فراوانی دارد در ساخت و ساز مسکن محرومان و مرمت مسجد و کارهای جهادی نیز دستی بر آتش دارد، در این روستا حدود ۴۰ درصد از اهالی از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند و با این حال از هیچ تلاشی برای رفع فقر فروگذار نیست، این امام محله شاید مهم ترین علل موفقیت خود را در امور انس با جوانان و مردم‌داری می داند.
عکس خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!