مدیر دارالقرآن سازمان بسیج کشور؛

۴۴ هزار پایگاه بسیج پای کار تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی

۴۴ هزار پایگاه بسیج پای کار تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی
مجتبی عظیمی
0
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام لیمویی با اشاره به فعالیت ۴۴ هزار پایگاه بسیج در جوار مساجد، گفت: این ظرفیت مطلوبی برای تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی است؛ با تحقق این مهم فضای قرآن آموزی و انس با قرآن در جامعه تغییر می‌کند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام «حمیدرضا لیمویی»، مدیر دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور درباره برنامه های بخش «مسجد پایگاه قرآن» در سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، اظهار کرد: این بخش برای نخستین بار است که در نمایشگاه قرآن و در لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری درباره تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی راه اندازی شده است.

وی درباره محورهای فعالیت این بخش در سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، افزود: معرفی مسجد تراز قرآنی و شاخصه های تحقق آن در حوزه های حفظ قرآن، جلسات قرآنی، اردوهای قرآنی و … در این بخش دنبال می شود.

مدیر بخش مسجد پایگاه قرآن سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه دارالقرآن سازمان بسیج از سال قبل به مسئله تبدیل مساجد به پایگاه های قرآنی ورود کرده است، تصریح کرد: ۴۴ هزار پایگاه بسیج در مساجد فعال هستند که می توانند پای کار تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی بیایند.

لیمویی با اشاره به ضرورت مسجدمحوری برای عمل به دیگر مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری، ابراز کرد: برای مثال در تحقق افق تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن به ۶۳ هزار مرکز و محفل نیاز است، در حالی که تعداد موسسات قرآنی ما به سه هزار مورد هم نمی رسد، لذا در تحقق این افق مدنظر رهبری نیز مساجد بهترین ظرفیت محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۱ هزار باب مسجد داریم که اگر تبدیل به پایگاه قرآنی شوند قطعا فضای قرآن آموزی و انس با قرآن در جامعه تغییر می کند.

لیمویی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین در سال گذشته سامانه مسجد پایگاه قرآن را فعال کرد، گفت: مربیان قرآن علاقمند به فعالیت در پایگاه های بسیج می توانند از طریق این سامانه ثبت نام کرده و از خدماتی همچون بسته های جوایز ویژه قرآن آموزان خود بهره مند شوند.

مدیر دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه از دغدغه های مربیان قرآن مساجد مسئله اعطای مدرک به قرآن آموزان است، تاکید کرد: سامانه مسجد پایگاه قرآن این مشکل را نیز برطرف کرده است، بدین ترتیب که مدارک آموزشی با همکاری سازمان دارالقرآن الکریم به قرآن آموزان اعطا می شود. توانمندسازی مربیان نیز از دیگر بخش های پیش بینی شده در سامانه مسجد پایگاه قرآن است.

وی از رونمایی از تابلوی مسجد پایگاه قرآن در سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد و خاطرنشان کرد: این تابلو در مساجد متقاضی نصب می شود و امکان نظم و ساماندهی به فعالیت های قرآنی را در آنها فراهم می کند.

گفتنی است، سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین ماه و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ با شعار «می‌خوانمت» میزبان بازدیدکنندگان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) است.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!