راهیار بنیاد هدایت در خراسان شمالی خبر داد؛

برگزاری ۴ دوره آموزشی رشد جمعیت در سال ۱۴۰۱

برگزاری ۴ دوره آموزشی رشد جمعیت در سال ۱۴۰۱
مجتبی عظیمی
0
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

راهیار بنیاد هدایت در خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزش رشد جمعیت طی سال ۱۴۰۱ در این استان خبر داد و گفت: موضوع تحدید نسل امروز یکی از نقشه های دشمنان جمهوری اسلامی است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام والمسلمین مجید بداریه در گفت‌وگویی اظهار داشت: موضوع تحدید نسل امروز یکی از نقشه‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران است که کشورهای غربی بعد از شکست‌های پی در پی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی در ایران، نقشه کاهش جمعیت و تهدید نسل را پیاده کرده‌اند تا کشور دچار مشکل جوانی جمعیت شود.

راهیار بنیاد هدایت در خراسان شمالی گفت: تحدید نسل باعث پیری عمومی و کمتر شدن نیروی جوان و نیروی کار خواهد شد که تبعات بسیاری را برای جامعه در پی خواهد داشت، لذا بر همه مدیران و مسئولان کشور به عنوان یک معروف، واجب و لازم است که برنامه‌های عملیاتی و پیشنهادی خود را در این خصوص ارائه کنند.

وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی به عنوان یک نهاد ارزشی و تبلیغی و در اختیار داشتن شبکه امامت و تبلیغ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به برگزاری دوره آموزش رشد و جمعیت نمود که در طول سال ۱۴۰۱ این دوره ۴ مرتبه برگزار شده است.

حجت الاسلام بداریه بیان داشت: شرکت کنندگان این دوره از مبلغان برادر و خواهر فعال حوزه جمعیت بودند و می‌توانند پس از آموزش این مباحث مربی و مدرس این اصول و فعالیت‌ها در جامعه هدف خود مثل منابر، مجالس و جلسات مشاوره و بحث و گفت و گو و ارتباط با مردم و جامعه مخاطب خود در مراکز و مجامع متعدد باشند.

راهیار بنیاد هدایت در خراسان شمالی افزود: امروز برخلاف باور عمومی که دلایل مالی و اقتصادی را مهمترین مانع فرزند آوری می‌دانند، عوامل فکری و فرهنگی و سبک زندگی تحمیلی این عصر که در بسیاری از موارد با سبک زندگی اصیل اسلامی تفاوت آشکار دارد نیز از جمله موانع جدی رشد جمعیت و فرزند آوری است و در مواردی نیز می‌تواند حتی جدی تر از سایر عوامل باشد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!