مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

هویت‌سازی جریان اربعین نباید به صورت مقطعی و محدود به زمان خاصی باشد

هویت‌سازی جریان اربعین نباید به صورت مقطعی و محدود به زمان خاصی باشد
نعلبندی
0
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

حجت الاسلام محمد قادری گفت: هویت سازی جریان اربعین نباید به صورت مقطعی و محدود به زمان خاصی باشد و بعد مغفول بماند، بلکه باید به یک ظرفیتی تبدیل شود که در تمام طول سال از آن بهره برد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد قادری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر، با بیان اینکه هویت سازی جریان اربعین یکی از ظرفیت‌هایی است که باید از آن استفاده کرد، گفت: این هویت سازی نه به صورت مقطعی که در زمان خاص از آن استفاده شود و بعد مغفول بماند، بلکه باید به یک ظرفیتی تبدیل شود که در تمام طول سال از آن بهره برد.
وی کنشگری برای اربعین را مهم خواند و افزود: بحمدالله استان بوشهر در مسیر تشرف ۴ استان و دو کشور  پاکستان و افغانستان واقع شده و مواکب اسکان و تغذیه در شهرها و محلات و خانه‌های استان برپا شده که این مواکب امروز به سمت تشکل مردمی شدن و شبکه شدن پیش می‌روند.
حجت الاسلام قادری با اشاره به بازدید خود در سال گذشته از این مواکب خاطرنشان کرد: سال گذشته از ۳۰ موکب بازدید کردیم که شامل مواکب رسمی تا مواکبی که شناخته شده نبودند، بود؛ مواکبی که توسط کسانی در منازل‌شان برگزار شده بود که محتاج نان شب خود بودند اما با همان دارایی کم خود از زوار اباعبدالله الحسین(ع) پذیرایی می‌کردند.
وی این مواکب و این محلات و خانه‌ها را ظرفیت عجیبی دانست و اظهار داشت: سال گذشته در شهر کاکی سه موکب به پا شد که این سه موکب تنها در یک شب به ۵ هزار نفر از زوار غذا دادند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در ادامه بیان داشت: بوشهر طریق الحسین(ع) است و درصددیم این هویت آن را امسال پررنگ‌تر نماییم.
وی همچنین از برگزاری برنامه پیاده روی جاماندگان حسینی خبر داد و گفت: در تلاشیم که زیرساخت‌های لازم برای این برنامه را نیز برای آندسته از عزیزانی که از تشرف به عتبات عالیات در این ایام به هر دلیلی جا ماندند فراهم کنیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!