مهمونی محله؛

همدلی اهالی روستای سبزوار برای برپایی جشن باشکوه غدیر

همدلی اهالی روستای سبزوار برای برپایی جشن باشکوه غدیر
مجتبی عظیمی
0
۱۵ تیر ۱۴۰۲

در جای جای ایران بوی غدیر به مشام می‌رسد، روستای سبزوار لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و این روزها حال و هوای غدیری به خود گرفته است. مسجد امام حسین(ع) روستا نیز در عید غدیر با تلاش امام‌ محله دهه هفتادی، به عنوان پایگاه اصلی فعالیت‌ها، برای برگزاری «مهمونی محله» مهیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید سعید موسوی یکتا امام محله دهه هفتادی که حدود یک سال و نیم است که در مسجد امام حسین(ع) روستای سبزوار فعال است و برای تعالی اسلام تلاش می‌کند.
او حالا این روزها پای کار پویش «مهمونی محله» آمده تا با همراهی و مشارکت مردم و به‌واسطه فعالیت‌های مختلفی، رنگ و بوی غدیر را در روستای تبلیغی خود زنده کند.
به گفته این امام محله جوان قرار است به مناسبت عید غدیر، درب خانه‌های نیازمندان روستا سبد معیشتی توزیع شود تا سیره واقعی اهل بیت(ع) و به‌ویژه امیرالمؤمنین(ع) که دستگیری از نیازمندان است در چنین روزی احیاء شود.
او برای جذاب کردن این روز بزرگ برای بچه‌های روستا، برنامه‌های شادی همچون نور افشانی و برپایی ایستگاه صلواتی با کمک خودشان را برنامه ریزی کرده است.
حاج آقا موسوی یکتا همچنین بنا دارد جشنی باشکوه همراه با سخنرانی و مولودی خوانی را نیز در سطح روستا و با هدف غدیر شناسی برگزار کند تا با این اقدامات نام خود را امسال هم در زمره شیفتگان امیر المومنین(ع) در پویش «مهمونی محله» ثبت کند.
ناگفته نماند که اهالی روستای سبزوار نیز در چنین مراسماتی سهیم هستند و برای تهیه بسته‌های معیشتی غدیر، برپایی جشن و ایستگاه صلواتی هر آنچه داشتند را بدون منت و در طبق اخلاص گذاشته‌اند و بدون شک اگر همکاری خالصانه آنان نبود اقدامات این امام روستا نیز به سرانجام نمی‌رسید.
حجت الاسلام موسوی یکتا با هویت بخشی به جوانان و نوجوانان روستا توانسته آنها را پای کار فعالیت‌های مسجد و محله بیاورد و اکنون عمده فعالیت‌های فرهنگی نیز به لطف حضور ارزشمند این جوانان مخلص پیش می‌رود.
پیوند همدلی میان امام محله و اهالی و به‌ویژه جوانان آن، موجب شاهکارهای فرهنگی و اجتماعی در منطقه شده و به رفع مشکلات روستا کمک شایانی کرده است. انجام فعالیت‌های عمرانی همچون ساخت و ساز و تعمیرات مسجد، گوشه‌ای از اثرات همین همدلی بوده است.
حاج آقا موسوی یکتا سعی دارد با تدارک برنامه‌های مختلف، اوقات فراغت جوانان را به بهترین شیوه ممکن پُر کرده و روح آنان را با مسائل دینی و اعتقادی عجین کند.
وجود این امام محله دلسوز و مردم خوب روستای سبزوار، بدون شک می‌تواند نه تنها اهالی این روستا بلکه همه ما را به فرداهایی بهتر امیدوار کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!