نگاهی به اقدامات امام محله شهر چشمه شیرین؛

از برگزاری مراسم پیاده روی جلسات روشنگری برای نوجوانان

از برگزاری مراسم پیاده روی جلسات روشنگری برای نوجوانان
رضا رفیعی‌مهر
0
۰۱ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام ترمش در کنار سایر فعالیت های خود تلاش کرده با حضور در مدارس تلاش می کند آن ها را نسبت به مسائل روز روشن کند تا در فتنه ها مغلوب دشمن نشوند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محسن ترمش امام محله شهر چشمه شیرین از توابع شهرستان بدره استان ایلام است و امامت جماعت مسجد فاطمه الزهرا(س) را برعهده دارد.

در مدت حضور خود در این منطقه تلاش کرده تا خدمات مختلفی را به مردم منطقه داشته باشد. در صدر این خدمات همان فعالیت های فرهنگی قرار دارد.

تلاش این امام محله برای این بوده است تا با ارتباط مؤثر با دانش آموزان در مدارس آن ها را نسبت به موضوعات روز جامعه روشن کند و با این روشنگری مانع آسیب آن ها در اتفاقات و بحران ها شود و آن ها بتوانند در موقعیت های مختلف تصمیم های درست اتخاذ کرده و در دام دشمن نیفتند.

برقراری مراسم در مناسبت های ملی و مذهبی در مسجد از دیگر برنامه های است که در مسجد و با محوری او برقرار می شود. طرح مصباح نیز که از برنامه های آموزش و پرورش است ویژه دانش آموزان برگزار می شود.

با توجه به اینکه ایام اربعین استان ایلام میزبان زائرین آقا ابا عبدالله الحسین(ع) است زمینه مناسبی برای فعالیت های فرهنگی در این استان فراهم است. حاج آقای ترمش نیز از این فرصت استفاده کرده و با ابتکار خود جلسات پر رونقی را در ایام اربعین امسال تجربه کرده است.

او ابتدا موکبی را راه اندازی و جلسات خود را به این موکب منتقل کرده که خوشبختانه استقبال خوب مردم را نیز به دنبال داشته است.

از دیگر کارهای فرهنگی خوبی که حاج آقای ترمش انجام داده راه اندازی همایش پیاده روی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. این همایش با یاد شهدا و مزین به نام آن ها برگزار شده و مورد استقبال خوب مردم نیز واقع شده است.

گفته های این امام محله حکایت از میانجیگری های او در اختلافات خانوادگی و در نتیجه رفع این اختلافات دارد. او در این خصوص می گوید: در اختلافات خانوادگی که پیش آمده تلاش کردم تا با خانواده های طرفین ارتباط بر قرار کنم و با کمک آن ها این اختلافات را رفع کنم. خوشبختانه در چندین مورد که شاهد این اختلافات بودیم این اختلافات برطرف شد.

او در زمینه ترک اعتیاد هم کارهای خوبی انجام داده است. برخی از افرادی که درگیر بیماری اعتیاد بوده اند توسط او به کمپ معرفی شده اند و توانسته اند از دام اعتیاد نجات پیدا کنند.

حجت الاسلام ترمش در خصوص تلاش برای رفع بیکاری می گوید: همکاری های خوبی در این خصوص با بخشداری و مسئولین روستا در حال انجام است و یکی از کارهایی آغاز شده است تغییر الگوی کشت است.

او ادامه می دهد: یکی دیگر از کارهایی که برای رفع بیکاری در منطقه در حال پیگیری است. اهدای وام خود اشتغالی است. به این منظور افراد جویای شغل را به بنیاد علوی معرفی می کنیم تا از وام های این مرکز بهرره مند شوند. با این روش برخی از افراد موفق شده اند این وام ها را اخذ و شغل هایی مانند پروش قرچ و بوقلمون را راه اندازی کنند.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!