کارشناس حوزه مقاومت از کشور فلسطین:

اتحاد جبهه مقاومت موجب نابودی رژیم صهیونیستی خواهد شد+ صوت و فیلم

اتحاد جبهه مقاومت موجب نابودی رژیم صهیونیستی خواهد شد+ صوت و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

کارشناس حوزه مقاومت فلسطین، مشکلات و اختلافات درونی اسرائیل و در مقابل شکل‌گیری وحدت میان جبهه مقاومت را نابودکننده اسرائیل دانست و گفت: اکنون نابودی اسرائیل واقعیتی است که خودشان نیز به آن اذعان دارد و سران آنان در سخنرانی‌هایشان نگرانی خود نسبت به این مسئله را ابراز می‌کنند.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، مهدی صالح کارشناس حوزه مقاومت از کشور فلسطین با حضور در برنامه تلویزیونی چشمه با اشاره به روز قدس گفت: روز قدس امسال روز خاصی بود و با روز قدس سال‌های گذشته تفاوت‌هایی داشت که جا دارد از ملت ایران که همیشه روز قدس را در هر شرایطی برگزار کردند و پشتیبان مردم فلسطین بودند قدردانی کنم و بدون شک این حمایت‌ها ما را به امروز رسانده است.
وی افزود: امروز به روزی رسیدیم که رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت واهمه دارد و مدام در حال آماده باش است و از کل جبهه مقاومت و کشورهایی که در این جبهه حضور دارند رعب دارد.
صالح با اشاره به اهانت رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی اظهار داشت: آن‌ها اخیرا وارد مسجد الاقصی شده و نمازگزاران و معتکفین مسجد را مورد آزار و اذیت قرار دادند و معتکفین مسجد تا چندین روز در زندان‌های اسرائیل به سر می‌بردند اما جبهه مقاومت برای حمایت از این مردم مظلوم موشک‌هایی از غزه شلیک کرد و از لبنان و سوریه نیز موشک‌هایی شلیک شد و این اقدام نشان‌دهنده وحدت میان جبهه مقاومت بود.
وی ادامه داد: جبهه‌های مقاومت با هم اتحاد دارند و اسرائیل بداند که فقط از یکجا ضربه نمی‌خورد بلکه همه مسلمانان برای نابودی رژیم صهیونیستی با یکدیگر متحد هستند و سعی دارند جلوی اشغالگری آنان بایستند.


این کارشناس حوزه مقاومت با اشاره به وضعیت داخلی نابه سامان رژیم صهیونیستی بیان داشت: رژیم صهیونیستی وضعیت سختی دارد؛ چرا که تفکرهای مختلفی در این رژیم که از کشورهای مختلف گرد یکدیگر جمع شده‌اند وجود دارد، آن‌ها در ابتدا هویت واحدی نداشتند، بلکه هویتی ساختگی برای آنان ایجاد شد و حال همین هویت ساختگی هم مورد اعتنا قرار نگرفته و مشکلات درونی و اختلافات بسیاری میان آنان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: اکنون نابودی اسرائیل واقعیتی است که خود اسرائیل نیز به آن اذعان دارد و سران آنان در سخنرانی‌هایشان نگرانی خود نسبت به این مسئله را ابراز می‌کنند.
مهدی صالح همچنین عنوان کرد: هیچ دولت یهودی تاکنون بیش از ۸۰ سال دوام نیاورده و اکنون ۷۵ سال از اشغالگری رژیم صهیونیستی می‌گذرد و امید آنان این است که بتوانند به ۸۰ سالگی برسند اما با تفرقه ای که بین خودشان ایجاد شده و در مقابل با اتحادی که در جبهه مقاومت بوجود آمده بعید است عمر حکومت آنان به ۸۰ سال هم برسد.
وی در ادامه به اهمیت منطقه کرانه باختری اشاره و عنوان کرد: کرانه باختری یک منطقه مهم کوهستانی است و انتهای این منطقه به سواحل مدیترانه و شهرهای مهم ختم می‌شود به همین دلیل رژیم صهیونیستی به این منطقه حساس بود و بیشتر قدرتش را نیز صرف کرانه باختری کرد تا مشکلی برایشان در این منطقه ایجاد نشود؛ آن‌ها با شهرک سازی و راه اندازی نبردهای مختلف و ایجاد نقاط بازرسی سعی کردند این منطقه را از عملیات دور نگه دارند و به فلسطینیان این منطقه ظلم کنند اما کرانه باختری مردمان بسیار شجاعی دارد که هیچ گاه از مقاومت و ایستادن در مقابل این اشغالگران دست برنداشتند.
مهدی صالح همچنین به اهمیت مسجد الاقصی و جایگاه آن برای فلسطینیان اشاره کرد و گفت: مسجدالاقصی یک مسجد مهم فلسطین است و حضور در این مسجد برای بسیاری از فلسطینی‌ها آرزوست و خیلی از مردم نمی‌توانند به این مسجد بروند و حضور در مسجد الاقصی برایشان یک آرزوی دست نیافتنی است هرچند این مسجد هیچ‌گاه خالی از مردم نبوده و فلسطینی‌ها حاضرند برای حفظ این مسجد جان بسپارند و به همین‌ منظور مراسماتی را در آن برگزار می‌کنند؛ چراکه این مسجد در فرهنگ فلسطین و به طور کلی در فرهنگ اسلامی بسیار مهم و مقدس است.

false آقای صالح

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!