سنگر شهادت/ مسجدی که محل شهادت ۱۳ دانش آموز است

سنگر شهادت/ مسجدی که محل شهادت ۱۳ دانش آموز است
مجتبی عظیمی
0
۲۲ مهر ۱۴۰۲

مسجد نجفیه یکی از کانون‌های مهم فعالیت‌های انقلابی از سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی بوده و پس از انقلاب نیز همواره به فعالیت‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی شناخته می‌شود؛ در حمله موشکی صدام ۱۳ نوجوان مسجدی در آن به شهادت رسیدند اما نوجوانان مسجد راه شهدا را ادامه دادند و اکنون نیز همین نوجوانان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی در کنار امام محله یاری گر محرومان و مستضعفان هستند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام شیخ محمد صادق سمسار امام محله مسجد نجفیه دزفول در استان خوزستان است. او ۲ سالی می شود که در این مسجد هست و به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و اقامه جماعت در این مسجد می پردازد.

مسجد نجفیه دزفول مشهد شهدا و محل شهادت ۱۳ دانش آموز و بسیجی در دوران دفاع مقدس می باشد که در اثر اصابت موشک به شهادت رسیدند و هرساله ۱۹ اسفند به یاد این حادثه مراسم یادواره شهدا توسط بچه های مسجد بر پا می شود که به گرامیداشت شهدای این مسجد می پردازند و در کنار برنامه های مختلف برنامه نمایش تئاتر شهدا نیز دیده می شود.

مسجد نجفیه یکی از کانون‌های مهم فعالیت‌های انقلابی بر ضد رژیم شاهنشاهی در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی بوده و پس از انقلاب نیز جزو اصلی‌ترین مساجد شهر در آموزش و اعزام نیرو به جبهه‌های حق بوده است. اکنون هم یکی این مسجد از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و موثرترین مساجد از نظر فعالیت‌های فرهنگی، کانون جلسات قرآن در رده‌های مختلف و سنگرهای دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی است.

اهالی مسجد نجفیه در زمان کرونا نیز پای کار کمک های مومنانه و دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا بودند و با جمع آوری و توزیع بسته ای معیشتی تلاش کردند تا سهم خود را در نهضت مواسات به درستی ادا کنند و یاری گر نیازمندان باشند؛ کمک هایی که هم اکنون نیز ادامه پیدا کرده و تلاش می شود تا مسجد محل و ملجائی برای محرومین باشد.

حجت الاسلام سمسار در کنار اقامه جماعت و توجه به فعالیت های اجتماعی مسجد هر ۲ شب یکبار برنامه تفسیر قرآن و بیان آداب و اخلاق اسلامی دارد و با پیگیری او وب سایت مسجد نیز  راه اندازی شده است که گزارشی از مسجد و تاریخچه آن دارد و محلی برای فعالیت های متنوع فرهنگی در بستر فضای مجازی است.

اهل مسجد نجفیه ۲ سالی هم می شود که در ایام اربعین در کربلا موکب خدمت رسانی به زائرین راه اندازی می کنند و واحد خواهران نیز پای کار فعالیت های مختلف در عرصه های اجتماعی و فرهنگی هستند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!