نشست هم‌اندیشی امام محله‌های هویزه برگزار شد

نشست هم‌اندیشی امام محله‌های هویزه برگزار شد
حسین فلاح مراد
0
۰۷ فروردین ۱۴۰۱

یازدهمین جلسه هم اندیشی ائمه جماعات و محلات اسلامی شهرستان هویزه برگزار شد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، یازدهمین جلسه هم اندیشی ائمه جماعات و امامان محله‌های شهرستان هویزه در حسینیه شهید سلیمانی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام برهانی، راهیار شهرستانی بنیاد هدایت در هویزه، با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از فعالیت همسران مبلغین در قالب طرح شریکه الامام تشکر و تقدیر کرد.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد امامان محله، اظهار داشت: طبق بررسی اخیر صورت گرفته و بازدیدهای مختلف استانی و کشوری از فعالیت‌های ائمه محلات، بحمدالله امتیاز قابل قبولی کسب شده و اداره تبلیغات اسلامی هویزه در ردیف ادارات برتر مورد تقدیر قرار گرفت.

راهیار شهرستانی بنیاد هدایت در هویزه با تاکید بر لزوم حفظ رویکرد مردمی بودن فعالیت‌های ائمه محلات عنوان نمود: رویکرد اداری رایج به هیچ وجه در گفتمان امامت مطرح نیست و به جد معتقدیم که این گفتمان کاملاً مردمی و لازم است در حفظ آن کوشا باشیم.

حجت الاسلام برهانی امامت محله را امری تعینی دانست و گفت: لازمه تحقق این امامت در محلات مختلف، انتصابات اداری مرسوم نیست بلکه از مهم‌ترین عوامل تحقق این گفتمان، میزان پیگیری مشکلات مردم و خدمت به آنها است.

وی با اشاره به نقش اقتدار علمی و بیانی در تحقق گفتمان امامت افزود: یکی از مهم‌ترین نیازها برای تحقق ویژگی امامت، اقتدار علمی و بیانی است؛ لذا بر همه کسانی که مایل‌اند در کسوت امامت محله نقش ایفا کنند، لازم است که با مطالعه و برنامه علمی منظم، بر میزان دانش خویش بی افزایند.

راهیار شهرستانی بنیاد هدایت در هویزه استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و مجموعه‌های میدانی را ضروری برشمرد و خطاب به ائمه جماعات گفت: سعی کنید که کارگروه دهه فجر در محلات خود تشکیل دهید و با همفکری کلیه نخبگان و ظرفیت‌های موجود در محله، مراسم‌های و برنامه‌های خویش را رونق دهید.

در ادامه این نشست، امامان محلات با ارائه گزارشی از عملیات شهید سلیمانی و فاطمیه در مناطق خویش به بیان برنامه‌های دهه فجر در محلات خویش پرداختند.

همچنین موضوع مهمی که در این نشست مصوب شد مکلف شدن ائمه جماعات در خصوص تشکیل ستاد دهه فجر مردمی در محلات خود برای اولین بار است. از دیگر مصوبات این نشست می‌توان به اجرای مسابقه نقاشی ویژه نوجوانان، اجرای مسابقه حفظ سوره فجر، اجرای نشست پرسش و پاسخ ویژه جوانان و اجرای نشست شرح بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!