امام محله‌ای که در منطقه‌ای محروم تنها با تکیه توان بر مردم، مسجد ساخت

امام محله‌ای که در منطقه‌ای محروم تنها با تکیه توان بر مردم، مسجد ساخت
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

درباره اهمیت بنای مسجد احادیث فراوانی از ائمه اطهار علیهم السلام داریم، در روایتی از پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله و سلم آمده، کسی که مسجدی را بنا کند، هر چند به اندازه لانه مرغی باشد، خداوند خانه ای در بهشت برای او بنا خواهد کرد.

حاج آقای علیزاده که سال‌ها پیش، در اوایل دوران طلبگی اش به منطقه ای محروم و کم برخوردار برای تبلیغ دین اسلام رفته بود، با اینکه مردم آن منطقه فقیر بودند اما دستان سخاوت‌مندشان به یاری این طلبه جهادی شتافت و زمینه ساخت مسجدی را برایشان فراهم کرد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سید طبیب علیزاده، متولد سال ۱۳۴۵، امام جماعت مسجد توحیدِ روستای حسین آباد شهرستان رستم از توابع استان فارس است.

او از سال ۷۴ تا کنون مشغول فعالیت های جهادی ـ تبلیغی در نقاط مختلف می‌باشد و هم اکنون حدود ۸ سالی‌ است که در این منطقه مشغول فعالیت است.

حاج آقای علیزاده در اوایل دوران تبلیغی اش که حدودا سال‌ ۷۶ بود، برای تبلیغ به یکی از شهرهای یاسوج به نام چیتاب در استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شد که آنجا منطقه ای محروم و کم برخوردار بود. مردم آن منطقه با اینکه از نظر مالی در مضیقه بودند اما دست‌های سخاوتمند و قلب های بزرگی داشتند و در طول مدت تبلیغی این امام محله پر تلاش، بدون بودجه و هزینه و کمک و … با هر آنچه که در دستان با سخاوت‌شان بود، با همدلی و همکاری این طلبه فعال، مسجدی با زیربنای ۴۰۰ متر در این منطقه ساختند و نام آن را به نیّت امام حیّ و حاضر، مسجد صاحب الزمان(عج) نام گذاری کردند، با اینکه قریب به بیست و اندی سال از این ماجرا گذشته اما، این کار جزو خاطرات شیرین و بیادماندنی او است.

این روحانی بصیر، علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در مسجد روستا، دیدار با خانواده های معظم شهدا و دلجویی از آنان را در برنامه هایش دارد و به این طریق قدردان ایثار و شجاعت آنان می باشد.

دستگیری از نیازمندان و رفع مشکلات آنان دارای آثار و برکات فراوانی می باشد که بارها در کلام معصومین علیهم السلام شاهد آن بوده ایم و حاج آقای علیزاده هم با تبعیت از سیره این بزرگواران، ستادی برای این امر مهم تشکیل داده و در طول سال چندین بار کمک های مؤمنانه، در قالب بسته های معیشتی برای نیازمندان و مستمندان را در برنامه خود دارد.

حضرت علی (ع) می‌فرمایند من از رسول گرامی اسلام(ص) شنیدم که فرمودند، اصلاح میان مردم از تمام نمازها و روزه های (مستحبی) برتر است، اهمیت این امر تا جائی است که بعد از سفارش به تقوای الهی به اصلاح ذات البین تأکید شده و در قرآن هم بارها در آیات متعدد به این امر مهم اشاره شده است، در همین راستا حاج آقای علیزاده با توجه به اینکه عمده ترین مشکل روستا بحث طلاق و اختلافات خانوادگی و قومی ـ قبیله ای می باشد، به کمک شورای حل اختلاف روستا به برطرف کردن مشکلات آنان در این زمینه می‌پردازد.

با توجه به اینکه معضل اعتیاد گریبان گیر جوانان در روستا شده و منطقه به صورتی است که عشایری می‌باشد، مرکز بازپروری و ترک اعتیاد در آنجا وجود ندارد که بتوان به آنان در زمینه ترک کمک کرد، اما این روحانی دلسوز با برگزاری جلسات و سخنرانی سعی در آگاه سازی مضرات این بلای خانمان سوز به آنان را دارد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!