امدادرسانی مردم و گروه‌های جهادی با مدیریت امام محله؛

مسجدی که امید و پناه زلزله زدگان خوی شد+عکس و فیلم

مسجدی که امید و پناه زلزله زدگان خوی شد+عکس و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۱۷ بهمن ۱۴۰۱

مسجد پناهگاه روزهای سخت مردم است و امام محله نیز نمی‌تواند نسبت به دردهای مردم بی‌تفاوت باشد؛ حجت الاسلام سرخوشی نیز مسجد را محل رسیدگی به زلزله زدگان قرار داده و با همراهی مردم و گروه‌های جهادی تسکینی بر مشکلات بیش از ۴۰۰ خانواده این منطقه شده اند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، باز هم زمستان سرد و باز هم زلزله؛ این بار جمعی از هموطنان‌ عزیزمان در شهرستان خوی به خاطر خرابی منازل‌شان و یا ترس گرفتار شدن در زیر آوار، بی سرپناه و چادر نشین شده اند. حجت الاسلام علیرضا سرخوش امام محله مسجد صاحب الزمان(عج) فیرورق، مردم را در شبستان مسجد اسکان داده و آنجا را به پایگاهی برای رسیدگی به زلزله زدگان تبدیل کرده است. مردم و گروه های جهادی در اینجا دست به دست هم داده اند تا این روزهای سخت را به کمک هم پشت سر بگذارند.

حجت الاسلام سرخوش می گوید: موکبی از شهرستان تبریز در این مسجد مستقر شده و همچنین یک گروه جهادی از اهالی آذربایجان شرقی نیز در این مسجد برای کمک به زلزله زدگان در کنار اهالی این محله حضور به هم رسانده اند.

بیش از ۳۰ نفر از اهالی محله نیز گروه جهادی دیگری را تشکیل داده اند و برای حمایت از ۴۰۰ خانواده آسیب دیده زلزله آستین بالا زده اند؛ روزانه بیش از ۲ هزار غذای گرم در نوبت ظهر و شام طبخ و بین مردم منطقه توزیع می شود.

با همت اهالی مسجد تعدادی بخاری و سایر اقلام مورد نیاز نیز تهیه شده و بین مردم پخش کرده اند. حجت الاسلام سرخوش نیز از طریق ارتباط با ستاد بازسازی عتبات تعدادی از خیرین را پای کار کمک رسانی آورده است.

مساجد در روزهای سخت همیشه کنار مردم بوده اند؛ شاید برای کسانی که کمتر به مسجد رفت و آمد می کنند تعجب آور باشد که چگونه تعدادی از روحانیون در این روزهای سرد و طاقت فرسا، دل به کار جهادی بسته اند و برای تسکین آلام مردم قدم بر می دارند.

حضور این امام محله به همراه گروه جهادی موجب دلگرمی و امیدواری مردم زلزله زده شده است؛ بسیاری از مردم نسبت به اقدامات صورت گرفته، اظهار رضایت دارند. حجت الاسلام سرخوش می گوید: در کنار رسیدگی به نیازهای مردم پای درد و دل آنها می نشینم؛ افرادی که خانه و زندگی شان خراب شده نیاز به دلجویی دارند و بارها با همین دلجویی ها توانسته ام امید بخشی کنم؛ به گونه ای که وقتی غذا بین زلزله زدگان توزیع می کردم کسی آمد و گفت: من مرده بودم ولی با دیدن تلاش ها و محبت های شما زنده شدم.

جالب اینکه فقط خود این امام محله نیست که دل به کار جهادی و گره گشایی سپرده و حتی خیلی از شب ها را نیز در مسجد و کنار گروه های جهادی می ماند؛ همسر او نیز در کنار بانوان محله برای کمک رسانی به مردم حاضر است و دو فرزندشان نیز در گروه های جهادی در حال خدمت هستند.

 

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!