حجت الاسلام غلامی با اشاره به فتنه‌ و اغتشاشات اخیر مطرح کرد؛

جهاد تبیین؛ نسخه‌ای که ما را در این شرایط واکسینه می‌کند

جهاد تبیین؛ نسخه‌ای که ما را در این شرایط واکسینه می‌کند
مجتبی عظیمی
0
۲۹ آبان ۱۴۰۱
قائم مقام بنیاد هدایت ضمن تحسین به عملکرد نیروی‌های انتظامی و امنیتی در اغتشاشات اخیر، گفت: آنها سینه خود را سپر گلوله‌های دشمن کردند تا فضا برای روشنگری ایجاد شود؛ در چنین موقعیتی نباید سنگر را خالی کرد. نسخه‌ای که می‌تواند ما را در مقابل این فتنه‌ها کامل واکسینه کند، همان اقامه فریضه قطعی و فوری جهاد تبیین است.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام رضا غلامی قائم مقام بنیاد هدایت امروز در جلسه شورای راهیاری شبکه شریکه الامام، ناظر بر مسائل اخیر پیش آمده در کشور و شهادت و داغدار شدن خانواده‌ها، کشف حجاب، توهین‌ها و حرمت شکنی‌ها، از مخاطبان خود خواست که به زوایای مختلف این مسائل توجه کنند و علاوه بر نگاه خرد و غرق شدن در جزئیات ماجرا، با کلان نگری، افق‌ها را وسیع تر مشاهده کنند تا بتوانند به جمع بندی‌های متفاوت تری دست یابند.
وی افزود: اگر از با دید جزئی به ماجرا و مسائل پیش آمده در کشور نگاه شود، تحلیل ما یک وضعیت تیره و تار را به نمایش خواهد گذاشت، اما اگر با دید کلان‌تری به ماجرا نگاه شود، به نتایج امید بخش‌تری می‌توان دست یافت.
حجت الاسلام غلامی با اشاره به کینه دشمن در پی شکست‌های مکرری که از ایران و جمهوری اسلامی متحمل شده‌اند، بیان داشت: در مواجهه با غرب و در جنگ اقتصادی، تحریم‌های فلج کننده دشمن را خنثی ساختیم و در جنگ نظامی ۸ سال دفاع مقدس نیز به یک بازدارندگی پایداری دست یافتیم که جرأت حمله نظامی را برای همیشه از دشمن گرفت و در مجموع جنگ‌های سیاسی، علمی، نظامی و دفاعی همواره پیروز میدان بوده‌ایم و این موجب شگفت زدگی و نگرانی جبهه غرب از قدرت و دستاوردهای ما شده است.
وی به دستاورد اخیر کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تیر دشمن در تمام عرصه‌ها، علیه کشور همواره به سنگ خورده است؛ فرزندان کشور در شرایط اخیر موشک هایپرسونیک تولید کردند که یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی محسوب می‌شود.
قائم مقام بنیاد هدایت آسیب‌هایی که در پی وقفه بوجود آمده در دوران کرونا و سپردن فرزندان به فضای مجازی به وجود آمد را یادآور شد و گفت: مدیریت این فضا با دشمن است و ما در این دوره فرزندان خود را به دست دشمن سپردیم و دشمن نیز از این فرصت پیش آمده استفاده کرد و این تغییر ذائقه و دعوای بین جبهه حق و باطل را بوجود آورد؛ قصور و کوتاهی ما در این دوره باعث شد از این حوزه آسیب پذیر شویم و دشمن علیه ما یک جنگ شناختی طراحی کند.
حجت الاسلام غلامی‌ تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب تحلیلی داشتند و نسخه جامعی ارائه دادند تا با عمل به آن در این جنگ شناختی آسیب کمتری به ما وارد شود، اما همه ما نسبت به این فرمان کوتاهی کردیم؛ فرمانی که خانواده‌ها و سرمایه‌های اجتماعی ما را می‌توانست کامل واکسینه کند و آن فریضه قطعی و فوری جهاد تبیین بود.
وی افزود: کوتاهی ما در اقامه امر ولی، دشمن را به یک طراحی همه جانبه رساند که بتواند نظام را زمین گیر کند و تصور دشمن این بود که با این جنس کارها توانسته سرمایه‌های اجتماعی را از ما بگیرد، اما محاسبات دشمن دقیق نبوده و این را می‌توان از حضور ملت در صحنه‌های مختلفی همچون پیاده روی جاماندگان اربعین و حضور ۲۵ میلیونی محبان امام حسین(ع) در کربلا و…مشاهده کرد اتفاقاتی که محاسبات سطحی دشمن را برهم زد و آن‌ها را وادار به ایجاد اغتشاشات اخیر در کشور کرد.
قائم مقام بنیاد هدایت با بیان اینکه راه مقابله با این گسل اجتماعی و اغتشاشات بوجود آمده اخیر برخورد نظامی نیست، گفت: نیروی انتظامی در این شرایط سینه خود را سپر گلوله‌های دشمن کرده و فضای امنی را برای برپایی جهاد تبیین و روشنگری ایجاد کرده در چنین موقعیتی نباید سنگر را خالی کرد و شبکه‌های تبلیغی، منبری‌ها، بانوان کنشگر و عناصر انقلابی باید پای کار بیایند و به سهم خود به تبیین حق و باطل بپردازند.
حجت الاسلام غلامی به تحلیل واقعیت‌های کف میدان اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش دشمن این بود که نظام را ساقط کند و کشور را تجزیه کند، اما با تدبیر حضرت آقا و مسئولان نظام نقشه‌های دشمن شکست خورد و مردم نیز آن‌ها را برای پیاده‌سازی نقشه‌های‌شان همراهی نکردند و با مشارکت مردم در حمایت از انقلاب و حضور حداکثری در تشییع پیکر مطهر شهدا محاسبات دشمنان برهم خورد و آنان را عصبانی ساخت تاجایی‌که برای گرفتن انتقام این شکست به قتل عام مردم و ریختن خون هموطنان اقدام کردند.
وی با بیان اینکه در این تقابل بدون شک جبهه حق برای پیروزی باید هزینه‌هایی بپردازد، اعلام داشت: این هتک حرمت‌ها، جسارت‌ها و شهادت هموطنان هزینه‌هایی است که جبهه حق همواره در طول تاریخ داده است و این لازمه حفظ جبهه حق است؛ چراکه تنها داشتن ایمان کافی نیست، بلکه استقامت و ایستادگی در مقابل باطل احتیاج است.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری مهر

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!